Psychoanalityczne Spotkania Filmowe „W głębi”: Bardo, fałszywa kronika garści prawd

W ramach cyklu Psychoanalityczne Spotkania Filmowe „W głębi” zapraszamy na seans filmu będącego epickim, widowiskowym i frapującym doświadczeniem opowiadającym intymną i wzruszającą historię Silverio, znanego meksykańskiego dziennikarza i dokumentalisty mieszkającego w Los Angeles.

BARDO. FAŁSZYWA KRONIKA GARŚCI PRAWD

18 listopada 2022, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł (w kasie kina), 16 zł (online: bilety.bok.bialystok.pl)

Prelegentka: Iza Trybus – psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej

 

Bardo, fałszywa kronika garści prawd
reż. Alejandro González Iñárritu
Meksyk, 2022, 174′

„Bardo, fałszywa kronika garści prawd” jest epickim, widowiskowym i frapującym doświadczeniem opowiadającym intymną i wzruszającą historię Silverio, znanego meksykańskiego dziennikarza i dokumentalisty mieszkającego w Los Angeles. Po otrzymaniu prestiżowej międzynarodowej nagrody bohater jest zmuszony wrócić do ojczyzny zupełnie nieświadomy, że ta z pozoru zwyczajna podróż doprowadzi go do egzystencjalnej granicy. Wspomnienia i lęki Silveria przenikają do teraźniejszości, wypełniając codzienność bohatera poczuciem oszołomienia i zdumienia.

Silverio zmaga się z uniwersalnymi, a przy tym intymnymi pytaniami o tożsamość, sukces, śmiertelność, historię Meksyku i silne więzi z żoną i dziećmi, szukając odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być człowiekiem w tych jakże osobliwych czasach.

W rolę Silveria Gamy wcielił się Daniel Giménez Cacho, dając popis swoich aktorskich umiejętności. Nakręcony na taśmie 65 mm przez nominowanego do Oscara Dariusa Khondjiego („Miłość”, „Siedem”) i napisany przez Iñárritu i Nicolása Giacobone (nagrodzony Oscarem „Birdman”, „Biutiful”) film „Bardo, fałszywa kronika garści prawd” to pierwsza produkcja Iñárritu zrealizowana w Meksyku od premiery docenionego na całym świecie „Amores Perros” z 2000 r. Za stronę wizualną odpowiadają nagrodzony Oscarem meksykański scenograf Eugenio Caballero („Roma”, „Labirynt fauna”) oraz kostiumografka Anna Terrazas („Kroniki Times Square”, „Roma”).

Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych „W głębi” to wynik współpracy działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u „GAG” z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym. Spotkanie odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Podlaskie Koło PTPP na FB

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury