Psychoanalityczne Spotkania Filmowe „W głębi” – W objęciach węża

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Psychoanalityczne Spotkania Filmowe „W głębi”. 18 marca w kinie Forum o godzinie 19:45  zaprezentujemy film “W objęciach węża”– kolumbijski kandydat do Oscara.

Zachęcamy do wspólnego oglądania filmu, połączonego z praktykowaniem psychoanalitycznego sposobu myślenia o kinie. Ideą cyklu jest przybliżenie odbiorcom założeń myślenia psychoanalitycznego i zachęcenie do odkrywania go w obszarze sztuki jaką jest film. Poprzez udział prelegentów z różnych dziedzin i dyskusje, proponujemy przyjrzenie się filmowi nie tylko jako dziełu, ale także analizę ukrytych w nim głębi, znaczeń i zależności. Chcemy uczynić wspólne spotkania i dyskusje okazją do przemyśleń na temat ludzkiej natury, relacji interpersonalnych i kondycji psychologicznej człowieka.

Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych „W głębi” to wynik współpracy działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u „GAG” z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym.

Prelegentami będą :

  • Dawid Bieńkowski – jest psychoanalitykiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, szkoleniowym terapeutą psychoanalitycznym, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, także superwizorem w tym Towarzystwie. Pracuje w prywatnym gabinecie w Warszawie. Prowadzi zajęcia z teorii i praktyki psychoanalitycznej.
  • Dominik Sołowiej – dziennikarz, publicysta, krytyk literacki i filmowiec. Na co dzień pracuje w Białymstoku jako reporter telewizyjny i konsultant ds. marketingu i reklamy. Pisze dla portalu o2.pl, prowadzi spotkania poświęcone kulturze i sprawom społecznym. Jest członkiem Stowarzyszenia Fabryka Bestsellerów. Autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych. Asystent reżysera Lecha Majewskiego.

 

 

Galeria

w-objeciach-weza-plakat-w-glebi-100kb

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury