Requiem w Białymstoku: Sowy Polski / Kopyta Zła

Requiem w Białymstoku: Sowy Polski / Kopyta Zła – ¿Underground/Independent? 2017
17 marca / 20:30 / klub FAMA / bilet 10 zł

Sowy Polski – psychodeliczne, popularnonaukowe słuchowisko muzyczne, nocna podróż w fascynujący świat sów zamieszkujących nasz kraj. Widzowie w pozycji leżącej lub półsiedzącej przeniosą się w świat tych tajemniczych ptaków.
Muzyka: Michał Szturomski, tekst: Sławomir Niedźwiecki i Sławomir Rubacha – ornitolodzy ze Stowarzyszenia Ochrony Sów, wizualizacje: Maciek Jaciuk.

Kopyta zła – projekt Joanny Szumacher i Pawła Cieślaka z pogranicza scenicznego musicalu i słuchowiska radiowego, oparty na noweli Edgara Allana Poego Metzengerstein. Wyraziste teksty, muzyka elektroniczna i taniec opowiadają o Ferdynandzie i jego koniu, który zionie złem. Usłyszymy kolaż melodii różnorodnych i absorbujących – pop przeplata się z techno, elektroniczne dźwięki syntezatora midi współgrają z rozstrojonym brzmieniem pianina. Styl narracji – jednostajny, spokojny, zdystansowany wobec wydarzeń – oddaje również głos koniowi, by ten przedstawił swoje uczucia, emocje i własny punkt widzenia.
Kopyta zła to humor, absurd i karykatura na miarę legendarnego P.O.L.O.V.I.R.U.S.’a Kur, choć podane nieco trudniejszym językiem. Kto lubi podobne zabawy z formą, nieprędko się od Kopyt oderwie.

Koncert odbywa się w ramach ¿Underground/Independent? 2017 oraz dzięki współpracy z wytwórnią Requiem Records (http://requiem-records.com/).

Galeria

Joanna_szumacher_pawel_Cieslak_druk rys_Robert_Mainka sowy1

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury