Rozmowy kulturalne: Rob Wasiewicz & Piotr Morawski

Zapraszamy na ostatnią w tym roku odsłonę Rozmów kulturalnych, podczas których porozmawiają ze sobą aktor, performer i tancerz Rob Wasiewicz oraz kulturoznawca i historyk kultury Piotr Morawski!

Rozmowy kulturalne: Rob Wasiewicz & Piotr Morawski

10 listopada 2022, godz. 18:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
wstęp bezpłatny

Rob Wasiewicz – aktor, reżyser, performer, tancerz. Absolwent PWST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. W latach 2009-2012 gościnny tancerz Śląskiego Teatru Tańca. Pracuje zarówno z reżyserami, jak i choreografami otwartymi na różne formy i gatunki twórcze. Współpracował m.in. z Natalią Korczakowską (“Dziady III”, Teatr Dramatyczny w Białymstoku), Krzysztofem Garbaczewskim (“Podwórko”, Festiwal Łódź IV Kultur), Michałem Borczuchem (“Faust”, Teatr Polski w Bydgoszczy; “Przemiany”, Teatr Studio), Tomaszem Rodowiczem i Marcinem Cecko (“Muzg”, Teatr Chorea), Martą Ziółek (“Zrób siebie”, Komuna Warszawa) i Kają Kołodziejczyk (“Tit Anic”, TR Warszawa).

Laureat nagrody aktorskiej na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2012) i stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu (2013). Stworzył kilka własnych projektów z warszawską młodzieżą. Od 2016 roku związany z Teatrem Studio, gdzie wyreżyserował spektakl „Więcej niż jedno zwierzę”.

Białostocka publiczność miała okazję podziwiać go w “Dziadach” w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki, gdzie artysta pojawił się gościnnie, wcielając się w kilka postaci (Tomasza Zana, Adolfa i Więźnia), a także w rewelacyjnej roli ojca w spektaklu „Koniec z Eddym” w reż. Anny Smolar, prezentowanym podczas 35. Dni Sztuki Współczesnej w 2021 roku!

Piotr Morawski – pochodzący z Augustowa kulturoznawca, historyk kultury. Zajmuje się kulturową historią widowisk. Doktorat w Instytucie Sztuki PAN napisał o średniowiecznych widowiskach religijnych. Później zajmował się przedstawieniami polskiego oświecenia oraz osiemnastowiecznym teatrem publicznym w Polsce. Aktualnie zajmuje się teatrem w perspektywie kultury dostępnej. Pisuje też o teatrze współczesnym oraz jego kulturowych i społecznych uwikłaniach. Publikował m.in. w „Dialogu”, „Didaskaliach”, „Pamiętniku Teatralnym”, „Czasie kultury”, „Widoku” oraz w tomach zbiorowych, stale współpracuje z portalem Dwutygodnik.com. Prowadzi zajęcia kursowe z historii kultury polskiej do końca XVIII wieku, a także autorskie konwersatoria na temat współczesnego teatru i performansów, ich instytucjonalnego funkcjonowania, a także budowania narracji na temat polskiego teatru. Prowadzi również warsztat „Media w kulturze współczesnej” poświęcony pracy i wytwarzaniu sztuki w instytucjach teatralnych. Jest redaktorem „Dialogu”, jako dramaturg pracował m.in. w Teatrze Polskim w Poznaniu i w Teatrze Śląskim w Katowicach.

 

Galeria

RK_Rob Wasiewicz i Piotr Morawski (1) RK_Rob Wasiewicz i Piotr Morawski (2) RK_Rob Wasiewicz i Piotr Morawski (3)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury