Sentido: Muzyczny świat Orientu

W ramach wakacyjnego cyklu Lato w Mieście zapraszamy na koncert

SENTIDO: Muzyczny świat Orientu

8 sierpnia 2021, godz. 18:00
Park Planty, przy fontannie
(w przypadku złej pogody koncert zostanie przeniesiony do klubu Fama)
wstęp wolny

Muzyka Orientu od zawsze inspiruje twórców i wykonawców wywodzących się z różnych stylów muzycznych, a swoim bogactwem, różnorodnością i niepowtarzalnym urokiem zjednuje słuchaczy na całym świecie.

Bogactwo dźwięków „Muzycznego świata Orientu” muzycy zespołu Sentido prezentują słuchaczowi poprzez mistrzowską grę na charakterystycznych dla tej muzyki instrumentach perkusyjnych i strunowych (daf, tombak, suka, kemanche) połączoną z pełnym brzmieniem akordeonu koncertowego i klimatycznym wokalem. Nierzadko muzycy sięgają też po pełen artystycznego wyrazu, kolorów i gracji orientalny taniec.

Zespół posiada w repertuarze utwory z kręgu muzyki bliskowschodniej, przez bałkańską i sefardyjską, aż po rytmy latynoamerykańskie. Wszystko to okraszone sporą dawką swobodnej improwizacji oraz pod wspólnym mianownikiem – „Muzyka Orientu”!

Skład zespołu Sentido:
Karolina Matuszkiewicz – wokal, suka, kemanche, skrzypce
Arad Emamgholi – daf, tombak, wokal
Piotr Kopietz – akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne

Galeria

Lato w Miescie_Sentido (1) Lato w Miescie_Sentido (2) Lato w Miescie_Sentido (3) Lato w Miescie_Sentido (4) Lato w Miescie_Sentido (5) Lato w Miescie_Sentido (6) Lato w Miescie_Sentido (7) Lato w Miescie_Sentido (8) Lato w Miescie_Sentido (9) Lato w Miescie_Sentido (10) Lato w Miescie_Sentido (11) Lato w Miescie_Sentido (12) Lato w Miescie_Sentido (13) Lato w Miescie_Sentido (14) Lato w Miescie_Sentido (15) Lato w Miescie_Sentido (16) Lato w Miescie_Sentido (17) Lato w Miescie_Sentido (18) Lato w Miescie_Sentido (19) Lato w Miescie_Sentido (20) Lato w Miescie_Sentido (21) Lato w Miescie_Sentido (22) Lato w Miescie_Sentido (23) Lato w Miescie_Sentido (24) Lato w Miescie_Sentido (25) Lato w Miescie_Sentido (26) Lato w Miescie_Sentido (27) Lato w Miescie_Sentido (28) Lato w Miescie_Sentido (29) Lato w Miescie_Sentido (30) Lato w Miescie_Sentido (31)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury