Smak curry – pokaz specjalny dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli na pokazy inaugurujące przyszłoroczną edycję projektu Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W tym roku pokażemy Państwu Smak curry. Wydarzeniem towarzyszącym inauguracji będą warsztaty Jakie jest Twoje ID?

Będzie nam miło gościć Państwa w kinach realizujących projekt Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Niebawem do wszystkich szkół dotrze nasz katalog wraz z folderami z programem w poszczególnych miastach i zaproszeniem na pokazy.

Film, który chcielibyśmy Państwu pokazać to przepiękny Smak curry. Reżyseria: Ritesh Batra.

Życie jest jak hinduskie jedzenie – bogate w aromaty, smaki i kolory. Gdy wskutek kulinarnej pomyłki losy dwojga obcych sobie ludzi niespodziewanie się splotą, miłość okaże się dla nich najlepszą przyprawą. Ila, wciąż młoda i piękna, postanawia dodać trochę koloru swemu bezbarwnemu małżeństwu – zgodnie z maksymą “przez żołądek do serca”. Kobieta ma wielką nadzieję, że nowa potrawa, której smak doprowadziła do doskonałości, przyspieszy bicie serca jej wiecznie nieobecnegoo męża. Specjalna przesyłka z jedzeniem, wysłana do niego do biura, przez pomyłkę trafia w ręce innego mężczyzny. Podejrzewając, że ktoś obcy zjada przygotowane przez nią posiłki, następnego dnia Ila wkłada do przesyłki nie tylko obiad, ale też liścik. Wieczorem dostaje od nieznajomego odpowiedź… Tak rozpoczyna się pełna subtelnych emocji historia dwojga ludzi, pragnących nadać życiu odrobinę smaku. (źródło: Filmweb)

Wydarzeniem towarzyszącym inauguracji są warsztaty Jakie jest Twoje ID? przygowane przez Fundację Evans w partnerstwie z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej i kooperacją Białostockiego Ośrodka Kultury.

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury