Sound’n’Grace

Historia grupy wokalnej rozpoczęła się w 2005 roku, tuż po tym, gdy na Warsaw Gospel Days wpadli na siebie Ania Żaczek i Kamil Mokrzycki – założyciele. Obecnie śpiewają w niej najlepsi wokaliści w Polce. Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy gospel, funk, soul, groove oraz r’n’b. Miesza, przeplata, czerpie, łączy i eksperymentuje. Szersza publiczność poznała grupę dzięki nagranej wspólnie z Mrozem piosence “Nic Do Stracenia”, która stała się jednym z hitów lata 2014.
Wiosną 2015 roku Sound’n’Grace powrócili z rozmachem na polską scenę muzyczną nagrywając wspólną płytę z TABBem. Na krążku Atom znalazły się takie przeboje jak “Dach” czy “Możesz Wszystko” oraz znany z filmu “Listy do M2” – utwór “Na Pewno”
W 2016 roku ukazał się kolejny utwór nagrany z Tabbem – “Sens”. Cały dochód z piosenki zespół przeznaczył na cele charytatywne. W te wakacje ukazał się nowy singiel chóru zatytułowany “100”, gdzie tym razem muzycy do współpracy zaprosili Filipa Lato. Singiel „100” to pierwszy utwór zapowiadający nowe wydawnictwo Sound’n’Grace. Premierę drugiej płyty chóru, zaplanowano w listopadzie 2017 roku.

Sound’n’Grace: LAUREAT ESKA Music Awards 2009 – Najlepszy Album Roku, Najlepszy Artysta ESKA Music Awards 2012 – Najlepszy Artysta, Najlepsze Video, Najlepszy Album Polska ESKA Music Awards 2014 – ESKA TV Award Najlepsze Video ESKA Music Awards 2015 – Najlepszy Debiut Radiowy.

Koncert odbywa się w ramach Dni Patronalnych.

Galeria

Tabb & Sound’n’Grace foto. Kajus Pyrz

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury