Sylwester Miejski

Prezydent Miasta Białegostoku i Białostocki Ośrodek Kultury zapraszają 31 grudnia do wspólnej sylwestrowej zabawy na Rynku Kościuszki!

Wystąpią:

godz. 21.00 – Magdala
godz. 21.30 – Doda
godz. 23.00 – Kombii
godz. 00.05 – Live Orkiestra

wstęp wolny!

Doda (Dorota Rabczewska) – jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek z pogranicza popu i rocka, autorka tekstów znana z takich przebojów, jak m.in. „Dżaga”, „Szansa”, „Nie daj się”, „Znak pokoju” i „2 bajki”. W latach 1998–2000 aktorka musicalowa teatru Buffo, od 2000 do 2006 roku wokalistka zespołu Virgin. W 2007 rozpoczęła karierę solową. Wielokrotnie nominowana i nagradzana w muzycznych konkursach i plebiscytach. Otrzymała nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca (2007, 2009), w 2009 roku zajęła drugie miejsce w kategorii Najlepszy europejski wykonawca. W 2010 otrzymała nagrody VIVA Comet w kategoriach Artysta 10-lecia i Przebój 10-lecia (z zespołem Virgin za utwór „Szansa”). W cyklu reportaży telewizji CNN poświęconym Polsce, Dorota Rabczewska znalazła się na liście dziesięciu najbardziej znanych Polaków. W 2010 roku „Machina” ogłosiła ją jedną z 50 najlepszych polskich wokalistek. W 2011 roku „Wprost” umieścił Dodę na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków, zaś „Viva!” ogłosiła ją jedną z 10 najbardziej wpływowych kobiet w kraju. „Wprost” uwzględnił piosenkarkę również na swojej liście 50 najbardziej wpływowych polskich celebrytów. Doda wielokrotnie znajdowała się też na liście 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu, publikowanej przez magazyn „Forbes”, zajmując najwyższą pozycję ósmą w 2009.
Od maja tego roku piosenkarka promuje trasę koncertową Riotka Tour, którą zaprezentuje także w Białymstoku. W listopadzie, w łódzkiej hali Atlas Arena piosenkarka wystąpiła u boku Slash’a, wykonując utwór „Sweet Child O’ Mine”.

więcej: dodaqueen.com

Zespół Kombii – powstał w 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka i Jana Pluty. Dwa miesiące pracy muzyków zaowocowały nowym programem opartym na tak znanych przebojach, jak: „Linia życia”, „Hotel twoich snów”, „Nasze randez-vous”, „Kochać cię za późno”, „Nie ma zysku”, „Black and white” w nowych aranżacjach. Inauguracyjny koncert Kombii odbył się w Operze Leśnej w Sopocie, był transmitowany na żywo i został ciepło przyjęty przez publiczność. Pierwsza płyta zespołu – „c.d.” – ukazała się w 2004 roku. W 2005 roku pojawiła się jej reedycja, specjalne dwupłytowe wydanie, na którym dodatkowo znalazło się 11 największych hitów zespołu w nowych aranżacjach. Podczas Festiwalu Piosenki w Opolu zespół otrzymał Superjedynkę w kategorii „Album Roku – pop”. Początek 2007 roku to intensywna praca nad nową płytą „Ślad”, której premiera odbyła się w czerwcu. Zespół długo promował materiał z nowej płyty, grając koncerty w Polsce i za granicą, a już w 2008 roku ukazał się kolejny album – „D.A.N.C.E.” z remiksami największych przebojów. W 2009 roku na perkusji w Kombii zaczął grać Adam Tkaczyk. Rok później ukazała się płyta „O miłości”. W 2011 roku Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk obchodzili 35-lecie pracy artystycznej. W tym samym roku wydany został kolejny album zespołu „Electro acoustic live” – CD/DVD rejestrujące elektroakustyczny koncert zespołu z nowymi aranżacjami i nowym brzmieniem. Wkrótce potem do zespołu dołączył Wojtek Horny (instrumenty klawiszowe). W 2014 roku ukazała się nowa płyta zespołu – „Wszystko jest jak pierwszy raz”, a już na początek 2016 roku planowana jest premiera krążka „Kombii symfonicznie” – zapis koncertu z Polską Orkiestrą Radiową. Znajdą się na niej największe przeboje Kombii w symfonicznych aranżacjach.

więcej: www.kombii.com.pl

Magdala – promotorka muzyki, entuzjastka tańca, połowa kobiecego duo selektorsko – didżejskiego Rozgwiazdy, znanego z tanecznych i tematycznych imprez w białostockich klubach, after party Fashionable East czy Silent Disco podczas festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar. Z kolektywem Kró-LEWski Sound supportowała Dr. Ring Dinga podczas Underground/Independent Festival oraz pionierów współczesnej sceny bassowej podczas festiwalu ŻUBROFFKA. Już w szkole podstawowej organizowała grane z kaset dyskoteki, a w liceum prowadziła radiowęzeł. Marząc o safari w Afryce, lubi dzielić się muzyką pełną rytmu i słońca.

www.mixcloud.com/magdala/reloveution-primo-mix

Live Orkiestra – zespół złożony z zawodowych muzyków, którzy trzy lata temu postanowili stworzyć typowo komercyjny zespół. Podczas sylwestrowego wieczoru zagrają największe polskie przeboje i hity z całego świata. Skład zespołu: Tina Kaczyńska – śpiew; Krzysztof Gorczak – śpiew; Jacek Kaczyński – gitara basowa, kontrabas (wszechstronny instrumentalista, również jazz, blues (Kasa Chorych, Devil Blues i wiele innych), Marek Kisiel – instrumenty klawiszowe, Maciej Niedzielko – perkusja.

SYLWESTER_MIEJSKI_2015_net

Galeria

SYLWESTER_MIEJSKI_2015_net 20141125_RYLKO_SS2015_0244_zuza KOMBII promocja – mniejszy format Magdala w R5. fot. Lucjusz Sawicki info lo sylw

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury