Sylwester Miejski

Prezydent Miasta Białegostoku zaprasza do wspólnej zabawy podczas Sylwestra Miejskiego na Rynku Kościuszki!

Wystąpią:

Marta Gałuszewska
Sarsa
Dj Koston

31 grudnia 2019, godz. 21:30
Rynek Kościuszki
wstęp wolny

Harmonogram:
21:30 – 22:30
Marta Gałuszewska
22:45 – 23:55
Sarsa
00:00 – 00:15
pokaz laserów
00:15 – 1:30
Dj Koston

Marta Gałuszewska zwyciężczyni 8. edycji “The Voice of Poland”, pochodzi z Elbląga.

Do 13. roku życia myślała, że będzie pływać, dopóki nie okazało się, że jednak woli śpiewać. Jak widać, marzenia się spełniają. Muzyka towarzyszyła jej chyba od zawsze. Tata, oprócz odtwarzania płyt, grał na gitarze i śpiewał, a Marta chłonęła. Bardziej profesjonalne podejście do tematu zaczęło się od dołączenia do grupy wokalnej w Młodzieżowym Domu Kultury, co przerodziło się w solowe występy, kiedy tylko wyprowadziła się do Gdańska na studia (amerykanistyka). Przez 3 lata grała na ulicach i w klubach Trójmiasta, Poznania i Wrocławia, aż do czasu zgłoszenia się do 8. edycji “The Voice of Poland”. To nie był jej pierwszy program, wcześniej brała udział w “Bitwie na Głosy” oraz “Must Be the Music”, jednak to “The Voice” okazał się być tym zwycięskim. Nie była to prosta droga, ale sama mówi, że zrobiłaby to jeszcze raz.

Inspiruje ją światowa scena muzyczna: Coldplay, Ellie Goulding, Halsey, John Mayer, Demi Lovato, Tove Lo, Ed Sheeran, GEazy. Lista jest długa. Oczywiście szanuje też polskich artystów, a najbardziej Kasię Nosowską i Grzegorza Ciechowskiego, którzy są dla niej prawdziwymi idolami. Występów Hey, na których była, nawet nie umie policzyć. Zresztą twierdzi, że jest uzależniona od koncertów. Lubi eksperymenty z kolorami, szczególnie włosów.

Aktualnie pod okiem Universal Music Polska pracuje nad rozprzestrzenieniem różu (poprzez muzykę) w Polsce, a może i poza jej granicami. Jej muzyczna podróż dopiero się zaczyna, ale jesteśmy pewni, że niebawem będziemy mogli ją zobaczyć na wielu koncertach w całym kraju. W dniu finału 8. edycji “The Voice of Poland” miała miejsce premiera debiutanckiego singla Marty “Nie mów mi nie”. Teledysk do premierowej piosenki ma ponad 19 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. “Jeden dzień” to zaś najnowszy singiel Marty Gałuszewskiej – najbardziej charyzmatycznej wokalistki tego roku!

 

Sarsa

Kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna. Gra na instrumentach klawiszowych i ukulele. Teledyski do jej twórczości mają ponad 100 milionów odtworzeń! Laureatka licznych konkursów na twórczość własną. Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic… to tylko niektóre z jej projektów muzycznych zakorzenionych w szeroko pojętej muzyce alternatywnej. Od najmłodszych lat pisze własną muzykę. Współtworzyła wiele projektów, eksperymentując z muzyką od jazzu, poezji śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną.

Jej charakterystyczny wokal stylistycznie stawiany był obok głosu Dolores O’Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence and the Machine, Sia, CocoRosie. Dziennikarze muzyczni uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Została okrzyknięta największym i najbardziej osobliwym debiutem ostatnich lat. Sarsa jest cenioną songwriterką – sukcesy odnosi nie tylko ze swoimi utworami, ale również z radiowymi hitami, które tworzy dla innych polskich artystów!

Sarsa była weteranką programów wokalnych: “X Factor”, “Must Be the Music i wreszcie “The Voice of Poland”. Dawała się poznać jako ekscentryczna i zupełnie niedająca się sklasyfikować artystka. Została doceniona i zwróciła uwagę dziennikarzy radiowej Trójki i Czwórki. Jej twórczość alternatywna cieszyła się również popularnością w radiach lokalnych.

W 2015 roku Sarsa zadebiutowała w radiach mainstreamowych z utworem ,,Naucz mnie”, który łączy w sobie korzenie alternatywne artystki ze szlachetnym popem – tym samym Sarsa wspięła się na szczyty list przebojów. Dodatkowo teledysk do utworu w ciągu miesiąca uzyskał ponad 6 milionów odtworzeń i stał się najczęściej udostępnianym klipem w Polsce.

W kompozycji Sarsa zaskakuje. Łączy brzmienia nowoczesne z oldschoolowymi oraz sięga po instrumenty z różnych muzycznych kultur. Dodając do tego charakterystyczny głos Sarsy, otrzymujemy wyjątkową całość, która nie pozwala pozostać obojętnym.

“Najważniejsze dla mnie to poruszać ludzi. Dlatego moja twórczość jest bardzo różnorodna i dosyć zmanierowana. Lubię, jak jest dziwnie, niestandardowo i nie wprost. Chcę by każdy miał swoją przestrzeń do rozumienia moich wyżyć artystycznych” – tłumaczy Sarsa.

 

Dj Koston

Od najmłodszych lat fascynowały go płyty winylowe i gramofony. Już w szkole podstawowej zaczęły się pierwsze prowadzenia imprez szkolnych. W szkole średniej, w białostockim klubie Metro poznał Dja K1-Kriza, który dawał mu pierwsze lekcje grania. Bardzo częste wyjazdy na imprezy w całej Polsce i za granicą pozwalały mu poznawać DJów z całego świata. Najbardziej cenił takich jak: Bad Boy Bill, Dave Clarke, Jeff Mills, Carl Cox, Olav Basoski czy David Morales. Pierwsze zagrane imprezy u boku Dj K1-Kriza w klubach Metro, Fama, Herkulesy i innych wciągnęły go w ten świat. Oprócz Herkulesów był rezydentem w klubach Home Bar czy Badabing. Supportował koncerty znanych gwiazd m.in. Kate Rayan, Agnieszki Chylińskiej, Patricii Kazadi czy Ewy Farny. Największą satysfakcję z grania przynosi mu widok szczęśliwych i uśmiechniętych twarzy bawiących się ludzi. Wtedy czuje, ze podzielił się z nimi kawałkiem siebie.

 

Galeria

Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (1) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (2) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (3) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (4) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (5) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (6) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (7) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (8) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (9) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (10) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (11) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (12) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (13) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (14) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (15) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (16) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (17) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (18) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (19) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (20) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (21) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (22) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (23) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (24) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (25) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (26) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (27) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (28) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (29) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (30) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (31) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (32) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (33) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (34) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (35) Sylwester Miejski 2019 – fot Joanna Organek (36)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury