Tajemnice Bridgend

Działający przy Białostockim Ośrodku Kultury Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza 27 stycznia 2016 na godz. 18.30 do kina Forum na znakomite i trzymających w napieciu “Tajemnice Bridgend”. Prelekcja przed i dyskusja po filmie Maciej Białous.

TAJEMNICE BRIDGEND
reż. Jeppe Ronde
Dania/USA/Wielka Brytania 2015, 95′

Kilkunastoletnia Sara, wraz z ojcem, funkcjonariuszem policji, po kilku latach powraca do Bridgend. Dave ma za zadanie rozwikłać zagadkę tajemniczego samobójstwa jednego z uczniów miejscowego liceum, tymczasem jego córka zaczyna spędzać czas, wałęsając się z grupą znudzonych i zepsutych do szpiku kości dzieciaków, i szybko zakochuje się w jednym z nich. Zdesperowany ojciec za wszelką cenę stara się uchronić swoje dziecko przed zgubnym wpływem rówieśników, podczas gdy w Bridgend dochodzi do kolejnych samobójczych śmierci.

Pełnometrażowy debiut fabularny nagradzanego dokumentalisty Jeppe Rønde’ego jest zainspirowany autentyczną i poruszającą historią. W ciągu pięciu lat, od 2007 do 2012 roku, blisko osiemdziesiąt osób, głównie nastolatków, popełniło samobójstwo w małym walijskim miasteczku Bridgend. Przejmujący i imponujący wizualną warstwą film Jeppe Rønde’ego opowiada historię nastolatki, która powraca do Bridgend. Reżyser, zamiast udzielać prostych odpowiedzi na pytania o przyczyny samobójstw młodych ludzi, analizuje relacje między nastolatkami a ich rodzicami oraz dynamikę młodzieżowych grup. Rønde łączy przy tym realistyczne sceny, nakręcone w autentycznym Bridgend, przy udziale walijskich aktorów, z wysmakowanymi, poetyckimi i magicznymi kadrami, jakie odsyłają do romantycznej, młodzieńczej fascynacji śmiercią.

To film o niesamowitej sile rażenia, jeden z najlepszych, jakie widziałam w tym roku – klapserka.pl

Trudno przejść obojętnie. Ta tajemnica – z całym swoim mrokiem i bólem – niepokoi, ale i niebezpiecznie fascynuje – Onet.pl

Tribeca Film Festival 2015: Nagroda za najlepsze zdjęcia, Nagroda za montaż, Nagroda dla najlepszej aktorki (Hannah Murray)
Rotterdam International Film Festival 2015: Nominacja Tiger Award
Off Camera 2015: Udział w Konkursie Głównym
Transatlantyk 2015: Udział w Konkursie Głównym

 

Po filmie przeniesiemy się do kącika kawiarnianego w foyer kina Forum, gdzie kosztując wybornej herbaty i kawy będziemy prowadzić dyskusję o obejrzanym filmie.
Specjalny wybór herbat na spotkania DKF dostarczy nam sklep Kawa-herbata, znajdujący się w C.H.Park w Białymstoku, lok. 115.

Więcej, pachnących doskonałą kawą i herbatą, informacji znajdziecie tutaj: www.kawa-herbata.com.pl

KAWA_HERBATA

Galeria

Tajemnice-Bridgend2 Tajemnice-Bridgend DKF_BRIDGEND__01_s DKF_BRIDGEND__02_s DKF_BRIDGEND__03_s DKF_BRIDGEND__04_s DKF_BRIDGEND__05_s DKF_BRIDGEND__06_s DKF_BRIDGEND__07_s DKF_BRIDGEND__08_s

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury