Teatr Biuro Podróży Silence/ Cisza w Troi

Zapraszamy na spektakl plenerowy w ramach 32. Dni Sztuki Współczesnej!

Teatr Biuro Podróży
Silence/ Cisza w Troi

spektakl plenerowy
Dziedziniec Pałacu Branickich, J. Kilińskiego 1
27.05.2017
g. 22:30

(Uwaga! W razie złej pogody spektakl odbędzie się o tej samej porze w niedzielę 28 maja)
Teatr Biuro Podróży, twórca legendarnego spektaklu Carmen Funebre o okrucieństwach wojny, po raz kolejny mierzy się z tym tematem. Wykorzystując środki teatru plenerowego opowiada o ludziach, którzy znaleźli się w zawierusze wojennej i którym pozostały już tylko marzenia o ucieczce. W kontekście zatrważającej rzezi i czystek dokonujących się na Bliskim Wschodzie, których rezultatem jest masowy exodus ludności w bezpieczniejsze miejsca, Teatr Biuro Podróży opowiada o losach uchodźców. Po Carmen Funebre, dla którego inspiracją była wojna w Jugosławii, wydawało się, że we współczesnym świecie nic gorszego już stać się nie może. Jednak rzeczywistość przerosła wyobraźnię. Jesteśmy świadkami zjawiska o niespotykanej skali, które wywołuje niepokój i lęk w całej Europie. Czy mamy się czego obawiać?
Teatr przygląda się sytuacji z punktu widzenia mieszkańca oblężonego miasta, na które spadły bomby, człowieka, któremu jeszcze kilka lat temu nie przyszłoby do głowy, że stanie się uchodźcą. Bohaterami spektaklu są dzieci – niewinni świadkowie śmierci bliskich, ofiary tułaczki i głodu. Dla tych dzieci i ich przyszłego spokoju, spróbujmy choć na chwilę postawić się w roli uchodźcy.

Okrutna rzeczywistość wojny przedstawiona w fascynującym, teatralnym widowisku.
Gudrun Mattern, Westdeutsche Allgemeine Zeitung
reżyseria: Paweł Szkotak
muzyka: Wiki Nowikow
scenografia: Teatr Biuro Podróży
aktorzy: Bartosz Borowski, Magdalena Dębicka, Aizah Khan, Łukasz Kowalski, Jarosław Siejkowski, Marta Strzałko, Tomasz Wrzalik, Maciej Zakrzewski
światło: Łukasz Jata

Galeria

1 2 3 4 00-1 00-2 00-3 00-5 00-6 00-8 00-10 00-11 00-12 00-13 00-14 00-16 00-17

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury