Teatr Kana: Projekt MATKA

Zapraszamy na spektakl „Projekt: MATKA” Teatru Kana w reżyserii Mateusza Przyłęckiego w ramach 31. Dni Sztuki Współczesnej!

21 maja 2016, godz. 20:30
miejsce: Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1
czas trwania: 50 min.

Spotkanie z twórcami i twórczyniami po spektaklu poprowadzi Olga Gordiejew.

BRAK BILETÓW! Bilety: 15 zł (przedsprzedaż) i 25 zł (w dniu spektaklu) do kupienia w kasie Kino FORUM oraz online na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

„Projekt: MATKA” to przewrotna, pełna ironii i humoru opowieść o młodych matkach, odkrywających jasne i ciemne strony macierzyństwa, uroki i trudności bycia mamą, opowieść o ich zmaganiach z sobą i otaczającym światem, z oczekiwaniami na temat bycia dobrą mamą. Czy dobra, kochająca mama może sobie pozwolić na chwile słabości? Czy może czuć się bezradna i zagubiona, wściekła i sfrustrowana? Czy ma prawo wyrażać swoje emocje? Autorzy spektaklu przyglądają się też temu, jak młode mamy funkcjonują w naszym społeczeństwie. Czy mają przestrzeń i warunki do swobodnego wyrażania siebie i realizacji swoich potrzeb? Czy Państwo wspiera je w opiece nad dziećmi i w powrocie do pracy?

Spektakl jest adresowany przede wszystkim do kobiet. Dla tych, które doświadczają macierzyństwa, może stać się wsparciem i sposobnością do odreagowania trudnych emocji. Dla tych, które dopiero planują zajście w ciążę, może stać się źródłem wiedzy i zachętą do bycia mamą. Przesłanie spektaklu jest takie: macierzyństwo to doświadczenie ekstremalne, towarzyszą mu silne, skrajne stany emocjonalne, ale na pewno warto go doświadczyć.

To spektakl także dla mężczyzn, bo może pomóc im lepiej zrozumieć ich obecne i przyszłe partnerki i jeszcze mocniej je pokochać. „Trzeba mieć odwagę, by mówić prawdę. Także tę niewygodną. Bez szminki i lukru.” (z recenzji Małgorzaty Dawid-Mróz).

Fot. Piotr Nykowski „Poza okiem”

 


BOK Białostocki Ośrodek Kultury