Teatr KTO: Peregrinus

W ramach 33. Dni Sztuki Współczesnej zapraszamy na wędrujący spektakl uliczny, inspirowany twórczością poetycką T.S. Eliota!

Teatr KTO: Peregrinus

26 maja 2018, godz. 22.30
Rynek Kościuszki
wstęp wolny!

Wydarzenie na FB

W świecie, gdzie życie tak naturalnie łączy się z życiem, gdzie kwiat nawet w powiewie wiatru łączy się z innymi kwiatami, gdzie łabędź zna wszystkie łabędzie, tylko ludzie budują sobie samotność.
Antoine de Saint-Exupéry

…I tak się właśnie kończy świat
I tak się właśnie kończy świat
I tak się właśnie kończy świat
Nie hukiem ale skomleniem…
T.S. Eliot (przekład: Czesław Miłosz)

Groteskowy moralitet wędrujący przez ulice dzisiejszej cywilizacji. Aktorzy w wielkich, sugestywnych maskach, budują szereg z pozoru zabawnych scen, będących w istocie gorzką satyrą na świat współczesnego Everymana, zawieszony pomiędzy domem, a korporacją. Peregrinus XXI wieku swoją drogę przez życie identyfikuje z drogą do pracy, a konsumpcja staje się dla niego dominującą religią.

Domem Peregrinusa XXI w. jest witryna sklepu. Mobilny charakter przedstawienia eksponuje perypetie bohatera w różnych kontekstach przestrzeni miejskiej. Homo Peregrinus to sformatowana jednostka ludzka, odarta z uczuciowości, przewidywalna i pozbawiona indywidualnych cech.

Nagroda Teatru im. Tony Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Târgovişte (Rumunia) w 2016 roku!

Spektakl prezentowany był w Anglii, Chinach, Chorwacji, Iranie, Kanadzie, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii, na Węgrzech, we Włoszech, USA, Korei, Gruzji i w wielu miastach Polski.

Koncept masek: Spitfire Company
Projekt masek: Joanna Jaśko-Sroka
Scenografia, kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Ruch, choreografia: Eryk Makohon
Scenariusz, opracowanie muzyczne, reżyseria: Jerzy Zoń
Wykonawcy: Karolina Bondaronek, Paulina Lasyk, Grażyna Srebrny-Rosa, Justyna Wójcik, Marta Zoń, Sławek Bendykowski, Bartek Cieniawa, Paweł Monsiel, Michał Orzyłowski

pełny program festiwalu

Galeria

Teatr KTO – Peregrinus_fot Bartek Cieniawa 1-9 MK4_1045 MK4_1070 MK4_1203 MK4_1157 MK4_1141 MK4_1135 MK4_1121 MK4_1074 MK4_1253 MK4_1380 MK4_1421 MK4_1318 MK4_1447 MK4_1486

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury