Teatr lalek z papieru – rodzinne warsztaty

W ramach 33. Dni Sztuki Współczesnej zapraszamy do udziału w rodzinnych warsztatach

TEATR LALEK Z PAPIERU

Prowadzenie: Swietłana Bień i Lina Khesina

26-27 maja 2018, godz. 10.00-12.00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
dwudniowe bilety: 12 zł dziecko + opiekun (przedsprzedaż), 22 zł dziecko + opiekun (w dniu warsztatów) – w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i online: bilety.bok.bialystok.pl

UWAGA! BRAK MIEJSC – bilety wyprzedane!

warsztaty rodzinne, dla dzieci od 3 roku życia (obowiązkowy udział rodziców dzieci poniżej 7 roku życia)
liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 26 osób)

Każdy z Was może stworzyć w ciągu kilku godzin własny spektakl. Przekonajcie się, że to jest możliwe!

Teatr z papieru był bardzo popularny w XVIII w. Na małej scenie rozgrywały się przeróżne historie – od dziecięcych opowieści do sztuk Szekspira – dające ludziom dużo radości. Aktorzy i scenografia w takim teatrze były tworzone z papieru. Przedstawienia odbywały się zwykle w rodzinnym i przyjacielskim gronie, przy świetle domowej lampy, z muzyką na żywo.

Ta sympatyczna tradycja może stać się atrakcją dzisiejszych rodzinnych spotkań. Rodzicu! Opiekunie! Nie ma nic ważniejszego, niż zrobienie wspólnie z dziećmi czegoś pięknego i niezapomnianego.

Podczas warsztatu zapoznacie się ze światem teatru lalek, sprawdzicie w roli dramaturga, artysty, reżysera i aktora!
Stworzycie autorską wizję teatru i własny spektakl.

Weźcie ze sobą: dowolne pudełko z kartonu, nożyczki, kredki, markery i “skarby”: kawałki papieru do pakowania, opakowania po cukierkach, stare gazety…
Bardzo przydadzą się: wyobraźnia, dobry nastrój i miłość do tworzenia teatru!

Warsztaty poprowadzą:

Swietłana Bień (Mińsk, Białoruś) – aktorka, reżyserka, poetka, muzyczka, założycielka niezależnego teatru lalek „Kartonka” dla dzieci. Absolwentka Szkoły Sztuki w Witebsku oraz Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuki (wydział reżyserii teatru lalek), gdzie studiowała pod opieką Aleksieja Lelawskiego. Pracuje jako reżyserka w teatrach lalek na Białorusi, bierze udział w międzynarodowych projektach. Liderka zespołu Sieriebrianaja Swad’ba.

Lina Khesina (Berlin, Niemcy) – graficzka, ilustratorka, pedagożka medialna, artystka teatru „Kartonka”, założycielka i wykładowczyni w studium „Zuckerwattenkrawatten” w Berlinie, gdzie tworzone są m.in. bajki, ilustracje książkowe i gry planszowe.

pełny program festiwalu

Galeria

warsztaty rodzinne warsztaty rodzinne2 warsztaty rodzinne3 warsztaty rodzinne4

BOK Białostocki Ośrodek Kultury