Throes & The Shine (PT) / Anna RF (IL) – koncerty

Zapraszamy na koncerty w ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar!

Throes & The Shine (Portugalia) / Anna RF (Izrael)

30 sierpnia 2019, godz. 21.00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bezpłatne wejściówki dostępne w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5) w dwóch terminach:
WSZYSTKIE WEJŚCIÓWKI ZOSTAŁY ROZDANE
wejściówka nie gwarantuje miejsca siedzącego

innywymiar.bialystok.pl

Throes & The Shine (Portugalia)
Muzyczny łącznik między Europą i Afryką – hybryda kuduro, dynamicznej muzyki tanecznej Angoli, z elektronicznymi dźwiękami i „okrucieństwem” rocka.
Zespół powstał w 2011 roku w sercu Porto, tworzą go: Marco Castro, Igor Domingues i Mob Dedaldino. Wspólnie tworzą na scenie ekscytujący i zaraźliwy show!
Stale koncertują. Można ich było usłyszeć na tak prestiżowych festiwalach jak Roskilde w Danii, Lowlands w Holandii, Rock en Seine we Francji, Paleo Festival w Szwajcarii czy Colors of Ostrava na Słowacji. Grali w Europie i Ameryce Południowej.
Pomiędzy trasami koncertowymi wydali płyty: „Rockuduro” (2012) i „Mambos de Outros Tipos” (2014) w niezależnej wytwórni Lovers & Lollypops z Portugalii oraz „Wanga” (2016) w Discotexas. Obecnie promują swój najnowszy album „Enza” (2019).
Throes & The Shine pragną przekroczyć nowe granice i przenieść kulturową mieszankę do każdego zakątka świata. To będzie ich pierwszy koncert w Polsce. Warto dać się zaskoczyć, zwłaszcza, że sami artyści piszą o swojej muzyce: „chcemy imprezować do chwili, gdy osiągniemy przestrzeń kosmiczną!”.

Anna RF (Izrael)
Ich pozytywna energia i oryginalna formuła są wręcz zaraźliwe! Brzmienie, jakie proponują, to zetknięcie Wschodu z Zachodem, połączenie dawnych i nowoczesnych instrumentów z żywą elektroniką. W efekcie otrzymujemy interesującą mieszankę reggae, world music i electro. Śpiewają w różnych językach, m.in. po angielsku, hebrajsku i arabsku.
Zespół powstał w 2012 roku. Od tego czasu wystąpił na dużych festiwalach w Niemczech, Indiach, Turcji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Polsce, Portugalii i Rosji.
Jak do tej pory wydali cztery albumy oraz EP z remixami. Ich ostatni jak do tej pory album „Flight Mode” (2018) to efekt muzycznych podróży po świecie i współpracy z artystami z Iraku, Maroka, Indii czy Stanów Zjednoczonych. To niemały dorobek jak na trzech muzyków, którzy spotkali się kilka lat temu w małej pustynnej wsi na południu Izraela.
Członkowie zespołu bardzo dużą wagę przywiązują do teledysków, które zwykle kręcą podczas podróży, m.in. w takich miejsca jak pustynie czy Himalaje. Wiele z nich stało się wiralami, przekraczając miliony odsłon.
W 2016 roku, z powodu pozytywnego przekazu zespołu nawołującego do jedności, zostali wytypowani przez YouTube na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Watykanie.

Skład:
Roy Smila – kemancze (perskie skrzypce), saz-bush (instrument turecki), wokal
OfirJ.Rock – gitara & wokal
Or Raveh (DJ Dubtazer) – gitara basowa, elektronika na żywo, wokal

Galeria

1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6) 1 (7) 1 (8) 1 (9) 1 (10) 1 (11) 1 (12) 1 (13) 1 (14) 1 (15) 1 (16) 1 (17) 1 (18) 1 (19) 1 (20) 1 (21)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury