Tomasz Bazan: Days For Dancing – Out

Choreografia wydarzy się tylko jeden jedyny raz, a odpowiedzialność za nią biorą spotykający się tancerz i jego gość

Tomasz Bazan: Days For Dancing – Out

Czekam na Ciebie / Rozmawiam z Tobą / Tańczę dla Ciebie / Jestem z Tobą

29.05–01.06.2015 w godz. 15:00-21:00 – spotkania Bazan – „widz”

Zapraszamy także 06.06.2015 o godz. 19:00 na spotkanie podsumowujące, pokaz filmu i choreografii z przebiegu projektu w Białymstoku, DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10, sala A
wstęp wolny

Zasady uczestnictwa: indywidualne zgłoszenia telefoniczne pod numerem telefonu: 601 803 285

Days For Dancing jest wieloletnim projektem Tomasza Bazana, polegającym na indywidualnym spotkaniu z drugim człowiekiem i wspólnej kreacji przestrzeni tańca. Jego pierwotna odsłona realizowana była podczas Dni Sztuki Współczesnej 2014, w przestrzeni i dzięki gościnności Galerii Arsenał.
Cała dramaturgia tego wydarzenia stwarza się niepowtarzalnie w momencie spotkania. Choreografia wydarza się tylko ten jeden jedyny raz, a odpowiedzialność za nią biorą spotykający się tancerz i jego gość. Miejsce spotkania wybiera „widz” – może to być mieszkanie, szpital, dom, miejsce publiczne. To nie spektakl, to przestrzeń przemian ciała. Jednorazowa.
W spotkaniu uczestniczy wyłącznie artysta, operator kamery i „widz”, bez obecności osób postronnych. Projekt będzie realizowany w Białymstoku, na obszarze obejmującym osiedla: Antoniuk, Białostoczek, Bema, Bojary, Centrum, Dziesięciny I i II, Mickiewicza, Młodych, Nowe Miasto, Piaski, Piasta I i II, Przydworcowe, Sienkiewicza, Skorupy, Wygoda, Wysoki Stoczek, Zielone Wzgórza.

koncepcja i taniec: Tomasz Bazan
film, reżyseria obrazu: Patrycja Płanik

Zdjęcie w wydarzeniu: Patrycja Płanik

Galeria

Tomasz Bazan, fot. Patrycja Płanik, DSW 2014

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury