Tomasz Jakimiuk: Hulajnogą i autostopem z Podlasia do Chin

Zapraszamy na spotkanie w ramach 7. edycji Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata”

Tomasz Jakimiuk: Hulajnogą i autostopem z Podlasia do Chin

22 października 2017, godz. 18.00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – do kupienia w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i online: www.bilety.bok.bialystok.pl

Samotna wyprawa hulajnogą i autostopem za garść złotówek przez Ukrainę, Rosję, Mongolię i Chiny, aż po Wyżynę Tybetańską! 105 dni w drodze liczącej łącznie ponad 18 tys. km!

By zrealizować swój cel, pochodzący z Siemiatycz „weteran przydrożnej kontemplacji” Tomasz Jakimiuk musiał przezwyciężyć wiele barier, wykazać się kreatywnością i siłą ducha, podejmować ryzyko, złamać prawo i zmierzyć się ze śmiercią. Dopiął swego. Nie tylko udowodnił, że hulajnoga może być doskonałym narzędziem podróży, ale też odnalazł i miał okazję spróbować stuletniego jaja…

Tomasz Jakimiuk – podlaski podróżnik, absolwent Politechniki Białostockiej, pilot wycieczek z zamiłowania, entuzjasta fotografii i niepoprawny marzyciel, który lubi wyzwania. Zdobywca nagrody Traveler “National Geographic” (najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce) w kategorii PODRÓŻ ROKU za pionierskie podjęcie wyjątkowego wyzwania w dziedzinie podróży, eksploracji lub sportu – za wyprawę Hulajnogą i autostopem z Podlasia do Chin. Prowadzi bloga Jak to daleko.

cały program festiwalu

Galeria

Tomasz Jakimiuk www

BOK Białostocki Ośrodek Kultury