Touch Me Not

Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza na przedpremierowy pokaz laureata Złotego Niedźwiedzia w Berlinie „Touch Me Not”, który jest niezwykłą filmową odą do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim wezwaniem do akceptacji odmienności! Nasze pokazy odbywają się według schematu – prelekcja + świetne kino + doskonała kawa / herbata oraz dyskusja po, którą poprowadzi (tak jak prelekcję przed) Maciej Białous.

DKF GAG: TOUCH ME NOT

13 listopada | kino Forum | godz. 18:00 | bilet 11 zł

Touch Me Not
reż. Adina Pintilie, Rumunia, 2018, 125
Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na Berlinale „Touch Me Not” to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy „intymność”, „piękno”, „związki” czy „pożądanie”. W czasach, w których ciała – choćby kobiet, czy niepełnosprawnych – stały się polem ideologicznej bitwy; nagość okazuje się manifestacją wolności.

“Wymykający się schematom i głęboko ludzki”
INDIEWIRE <

“Imponująco inteligentny i oryginalny”
THE HOLLYWOOD REPORTER

“Prowokująca do myślenia, wyjątkowa podróż w intymność”
CINEUROPA 

Tadeusz Sobolewski o filmie:
“Złoty Niedźwiedź dla filmu Touch Me Not to imponujący gest. Tu obszarem walki o prawa człowieka staje się ludzkie ciało (…)Te obrazy służą odblokowaniu, uwalnianiu; nie ma w nich miejsca na „grzeszne oko”. Pintilie pozbawia lęku tych, którzy nie akceptują swoich ciał i swojej inności”.

Galeria

Touch Me Not-plakat

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury