Kino plenerowe: Tropy grają na żywo do filmów Pedra Ferreiry

DKF „GAG” zaprasza wszystkich fanów dobrego kina na letnie pokazy w plenerze! Podczas wakacyjnych wieczorów zaprezentujemy białostoczanom i odwiedzającym nasze miasto turystom filmy poszerzające naszą percepcję sztuki filmowej, świata, człowieka i muzyki! Widzów zachęcamy do zabrania ze sobą koców, śpiworów i karimat (noce bywają chłodne) oraz korzystania z baru klubu FAMA. Mamy nadzieję, że jak co roku, spotkamy się w bardzo licznym gronie!

Kino Plenerowe
TROPY grają na żywo do filmów PEDRA FERREIRY
8 lipca 2017, godz. 22.00
plac przed Białostockim Ośrodkiem Kultury, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Osiem różnych filmów – od abstrakcyjnych wideo-artów po filmy found footage – zawieszonych w gęstwinie dźwięków, rozpostartych między melodiami a improwizowanymi eksperymentami. Założeniem projektu jest sytuacja, w której dźwięk i obraz silnie na siebie oddziałują, ale jednocześnie żadna z tych sfer nie dominuje. Film i muzyka w tym przypadku to dwie równolegle opowiadane historie, które wchodzą ze sobą w bliską interakcję.

TROPY – nowy projekt muzyczny Artura Maćkowiaka i Bartka Kapsy, znanych z takich zespołów jak Something Like Elvis, Contemporary Noise Sextet, Innercity Ensemble czy Potty Umbrella. Ich debiutancka płyta “Eight Pieces” zawiera muzykę inspirowaną eksperymentalnymi filmami Pedra Ferreiry. Daje się wyczuć, że te utwory to wypadkowa doświadczeń obu muzyków, zebranych podczas grania we wcześniejszych zespołach. Słychać w niej czujną improwizację, psychodeliczne syntezatory, jazzujące rytmy i noisowe gitary. Chociaż każdy z tych ośmiu utworów to oddzielna historia, inny klimat, inne emocje, to ma się poczucie, że to jedna spójna opowieść. Rzecz dla osób z otwartą głową i czujnym słyszeniem.

Pedro Ferreira – Portugalczyk (rocznik 1988), pracujący głównie z filmem, wideo, dźwiękiem, fotografią i mediami cyfrowymi. W 2013 roku ukończył studia magisterskie na wydziale sztuk multimediów na Uniwersytecie w Porto. Rok później został wybrany do programu European Media Arts Residency Exchange “Move On” na Images Festival w Toronto. Prezentował swoje prace na całym świecie, na licznych festiwalach, w galeriach i muzeach. Współpracował m.in. z Muzemu Sztuki Współczesnej i Galerią BWA we Wrocławiu, Kanadyjskim Centrum Sztuki Współczesnej w Toronto. Jego filmy były pokazywane m.in. na takich festiwalach, jak: Toronto’s 8Fest, Montreal’s Festival du Nouveau Cinema, Festival International Du Film D’Environmentw Paryżu, na Nowych Horyzontach we Wrocławiu oraz Curtas Vila Do Conde and Indie w Lisbonie.

www.facebook.com/tropymusic
www.wetmusic.pl/records

 

 

Galeria

tropy2 Lato w Miescie plakat 1 2 3 4 5 5-5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury