VIII Dni Australii

Białostocki Ośrodek Kultury i Albion House zapraszają na wieczór z Australią!

Z radością informujemy, że Białostocki Ośrodek Kultury już po raz drugi współorganizuje Dni Australii.

Australia w zasięgu ręki – dosłownie!
VIII Dni Australii z Albion House w 10 miastach na terenie całej Polski

23 kwietnia 2018, godz. 18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5

wstęp wolny

Poczuj australijski klimat i dowiedz się, dlaczego Aborygeni dmuchają w didgeridoo, jak się je vegemite i dlaczego tysiące osób wyjeżdżają do Australii się uczyć.
Podróżnicze małżeństwo Karolina Sypniewska-Wida i Paweł Wida, na stałe mieszkający w Sydney, co roku przylatują do Polski, aby inspirować innych ich drugim domem – Australią!
W programie: prezentacje i filmiki na temat nauki, życia i pracy w Australii oczami uczestników programów Study in Australia, Work and holiday in Australia oraz ludzi na stałe mieszkających po drugiej stronie świata.
Dowiecie się, jak to jest podróżować przez czerwony Outback i posłuchacie opowieści o Australii niezwykłego gościa i wielkiego wielbiciela Australii – Marka Niedźwieckiego! Oczywiście będzie można kupić książkę „Australijczyk” i otrzymać autograf jego autora!
Dodatkowo, każdy kto przyjdzie na VIII Dni Australii będzie miał możliwość wygrania BILETU LOTNICZEGO DO AUSTRALII.

PROGRAM WYDARZENIA W BIAŁYMSTOKU:
16.00-20.00 Bezpłatne indywidualne konsultacje wyjazdowe – liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy
18.00 Otwarcie VIII Dni Australii 2018
18.05 Dlaczego właśnie Australia? Poznajcie nas! – Karolina Sypniewska-Wida
18.15 Oczami polskiego studenta w Australii – uczestnicy programu Study in Australia
18.30 Możliwości i organizacja wyjazdu do Australii – Paweł Wida
19.00 Spotkanie z wielbicielem Australii Markiem Niedźwieckim
19.45 Wygraj bilet do Australii – konkurs
20.00 Zakończenie

Kraina Oz (jak często mówi się o Australii) nie bez przyczyny jest marzeniem wielu z nas.
Wyjątkowy klimat, niezwykła przyroda i zapierające dech w piersiach piękno krajobrazu, słoneczni i wyluzowani ludzie, kultura i kuchnia, stanowiące mieszankę tego co najlepsze na całym świecie – tak wyobrażamy sobie Australię.
To jednak tylko początek, bo Australia to kraj nieograniczonych możliwości!

PODRÓŻE NAUKA LEGALNA PRACA ROZWÓJ KARIERY EMIGRACJA
Podczas Dni Australii 2018 przedstawimy Wam szerokie pasmo perspektyw związanych z tym krajem.
Poznacie historie tych, którzy poznali ten kraj, zobaczycie fotorelacje z ich podróży, życia, nauki i pracy w Australii.
Usłyszycie aborygeńską muzykę, a jeśli zechcecie – sami spróbujecie zagrać na didgeridoo.
Dowiecie się, o jakie wizy można starać się, chcąc wyjechać do Australii i jakie prawa każda wiza daje Wam na miejscu. Opowiemy, jak wygląda życie codzienne uczestników programów wyjazdowych do Oz oraz ich przyszłości w kraju.
Dodatkowo podczas imprezy odbędą się konkursy z ciekawymi nagrodami oraz degustacja przysmaku w stylu aussie.

Goście VIII Dni Australii w Białymstoku:

Marek Niedźwiecki – dziennikarz muzyczny, długoletni prezenter Programu III Polskiego Radia, wielbiciel Australii i autor książki “AUSTRALIJCZYK”.
Mimo że nie wyobraża sobie, by na stałe wyjechać z Polski, trudno mu żyć bez corocznych długich wypadów na “koniec świata”. Fotografuje Australię od 15 lat, zjechał ten nadzwyczajny kontynent wzdłuż i wszerz. Mieszkał w wiosce wielorybników, wspinał się na drzewa giganty, stawał twarzą w twarz z ospałym misiem koala i oko w oko ze śmiertelnie jadowitym wężem brązowym. Spacerował po Sydney, Melbourne, Perth, Darwin, Hobart. Zasnął podczas przechadzki po dwukilometrowym molo. Nie wszedł na Górę Kościuszki, czego się trochę wstydzi i na Ayers Rock, z czego jest bardzo dumny. Stał się miłośnikiem australijskiego wina, australijskiego miodu, australijskich ryb i australijskiego sposobu skracania słów…
Stał się po części – „Australijczykiem”, a jego książka pełna jest miłości do Australii.

Karolina Sypniewska-Wida – Kobieta Roku 2012, podróżniczka, pilotka wycieczek, studiowała w Australii i  Rosji, a na antypody dojechała z Bydgoszczy lądem…co zajęło jej osiem miesięcy.
Z wykształcenia lingwista, studiowała w Rosji i Australii, a życie na walizkach to jej specjalność. Odwiedziła ponad 75 krajów, wyznając zasadę “kto się waha traci wiele”. Od kilku lat pokazuje świat innym i dzieli się swoimi wrażeniami z podróży podczas życia i pracy w Australii. Obecnie pracuje jako konsultantka ds. edukacji i podróży w Sydney.

Paweł Wida – ekspert od życia i podróżowania po Australii. Zamieszkał w Sydney w wieku 17 lat i tak spodobał mu się ten kraj, że w nim został…
Na stałe związany z krainą Oz i prężnie działającą od 1996 roku firmą Albion House. Edukacją studentów za granicą zajmuję się z wielką pasją, pokazując życie na antypodach we wszystkich kolorach. Niedawno odbył podróż lądową z Perth do Sydney, o której razem z Karoliną Sypniewską opowiedzą podczas Dni Australii. Inspiruje go życie podwodne Wielkiej Rafy Koralowej oraz rajskie wyspy Oceanii.

Pełna informacja o wydarzeniu na www.dniaustralii.com

 

 

 

Galeria

12_m 7b_m 8c_m 1a_m

BOK Białostocki Ośrodek Kultury