W objęciach węża

Działający przy Białostockim Ośrodku Kultury Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza 23 lutego 2016 o godz. 18.00 do kina Forum na znakomity film Ciro Guerry “W objęciach węża”!

Prelekcja przed i dyskusja po filmie Tomasz Adamski. Bilet 11 zł

W objęciach węża
Embrace of the Serpent / El abrazo de la serpiente
reż. Ciro Guerra / Kolumbia, Wenezuela, Argentyna 2015 / 125’

obsada:
Nilbio Torres, Antonio Bolívar, Yauenkü Miguee, Jan Bijvoet, Brionne Davis

Amazoński szaman Karamate to ostatni Mohikanin swego ludu. Tylko on zna tajemnicę Yakruny – rośliny, która jest remedium na wszystkie choroby człowieka. To cel poszukiwań dwóch białych naukowców, którym szaman towarzyszy przez 40 lat. Ich podróż powoli zamienia się w pełną tajemnic wyprawę do jądra ciemności. Obie wędrówki, podczas których szaman prowadzi naukowców przez Amazonię, krzyżują się wielokrotnie, wywołując poczucie bezczasowości miejsca, w którym się odbywają. Naukowcy uświadamiają sobie, że logika, którą się kierują, jest bezużyteczna w świecie mitów i rytuałów realniejszych od nauki. Po drodze wiele na nich czeka: od kanibalizmu po zdegenerowane kulty wyrosłe z katolicyzmu. Film pokazuje fantasmagoryczną podróż zarówno w głąb Amazonii, jak i samego siebie. Obserwujemy świat intuicji, w którym przypadek, szaleństwo i magia odgrywają równorzędne role. Skojarzenia z Czasem apokalipsy Coppoli czy jego pierwowzorem, Jądrem ciemności Conrada, nie są przypadkowe. Czarno-biały film powstał na podstawie dzienników podróży przez kolumbijską Amazonię, napisanych przez Niemca Theodora Kocha-Grunberga i Amerykanina Richarda Evansa Schultasa.

„W objęciach węża” zdobył główną nagrodę Art Cinema Award w konkursie Director’s Fortnight podczas ostatniej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.  Jest również nominowany do Oscara w kategorii “Najlepszy film nieanglojęzyczny”.

Po filmie przeniesiemy się do kącika kawiarnianego w foyer kina Forum, gdzie kosztując wybornej herbaty i kawy będziemy prowadzić dyskusję o obejrzanym filmie.
Specjalny wybór herbat na spotkania DKF dostarczy nam sklep Kawa-herbata, znajdujący się w C.H.Park w Białymstoku, lok. 115.

Więcej, pachnących doskonałą kawą i herbatą, informacji znajdziecie tutaj: www.kawa-herbata.com.pl

KAWA_HERBATA

Galeria

w objeciach weza “W objęciach węża”, reż. Ciro Guerra – 23 lutego 2016 – prelekcja: Tomasz Adamski “W objęciach węża”, reż. Ciro Guerra – 23 lutego 2016 – prelekcja: Tomasz Adamski “W objęciach węża”, reż. Ciro Guerra – 23 lutego 2016 – prelekcja: Tomasz Adamski zP1450789 zP1450792

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury