Akcja Lato 2022: Twarzostan – warsztaty ze sprejami

W ramach Akcji Lato zapraszamy na warsztaty z wykorzystaniem sprejów:

Twarzostan

16 lipca 2022 (sobota), godz. 11:00 i 13:00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul Warszawska 19
prowadzący: Przemysław PRAKTIS Sieńko
wiek uczestników: 11-16 lat
czas trwania: 90 min
koszt: 20 zł od osoby
zapisy tel. 85 6767367 lub osobiście w kasie BOK/CLZ
materiały do warsztatów zapewnia organizator
warsztaty towarzyszą wystawie trefnisie

zgoda opiekuna uczestnika zajęć

Przemysław PRAKTIS Sieńko podczas warsztatów „Twarzostan” opowie o sztuce ulicznej i procesie samorozwoju artystycznego. Zapozna uczestników z najważniejszymi terminami z zakresu street artu, a także omówi techniki, które wykorzystuje tworząc swoje prace.

Na jego kolorowych portretach widzimy zdekonstruowane, podzielone na geometryczne figury twarze. Jak mówi sam artysta, dla niego malowanie portretów to nie uchwycenie wyglądu fizycznego modela, lecz odzwierciedlenie jego wnętrza: obaw, pragnień i marzeń.

Każdy z uczestników, korzystając ze sprejów pod okiem artysty będzie mógł wykonać swoje dzieło inspirowane twórczością prowadzącego.

 

Przemysław PRAKTIS Sieńko
Urodzony w 1989 roku w Białymstoku muzyk oraz autor ilustracji, prac, obrazów z pogranicza rysunku, malarstwa i street artu. Przez wiele lat samodzielnie rozwijał swój warsztat, czerpiąc z różnorodnych technik. Charakterystyczne w jego twórczości jest łączenie wielu wątków współczesnej sztuki i kultury – efektem są autorskie dzieła, będące miksem abstrakcjonizmu, kubizmu, futuryzmu czy komiksu. Od początku dąży do określenia rozpoznawalnego stylu, który definiowałby go jako artystę spełnionego. Inspiracją są dla niego przeważnie ludzkie twarze, odzwierciedlane za pomocą markerów, farb, tuszu.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury