Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi – Joanna.Johanna.Johanan

Zapraszamy na spektakl w ramach 32. Dni Sztuki Współczesnej!

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi
Joanna.Johanna.Johanan

sala Forum, Legionowa 5
24.05.2017
dla widzów w wieku 12+

Po spektaklu spotkanie z twórcami poprowadzi Olga Gordiejew

Po II wojnie światowej do jednej z dolnośląskich miejscowości wprowadzają się nowi lokatorzy. W poniemieckim domu odkrywają cenne przedmioty poprzednich mieszkańców, wśród nich – piękną lalkę. Kim była jej właścicielka, a może właścicielki? Jakie były ich losy?
Johanna to porcelanowa lalka, niemy świadek historii trzech dziewczynek, które nigdy się nie spotkały. Hela, Lisa i Sara pochodzą z różnych środowisk i czasów. Różni je: narodowość, sytuacja majątkowa, charakter. Łączy: piękna lalka, dobre dziecięce serca, dom oraz doświadczenie wojny, strachu i prześladowań.

Przemyślana konstrukcja tekstu, dyscyplina słowa, ciekawy koncept porcelanowej lalki jako motywu organizującego całe przedstawienie, oszczędność środków przy jednoczesnej biegłości warsztatowej w zakresie animacji czynią ze spektaklu szczególnej rangi wypowiedź filozoficzną na temat losów jednostek uwikłanych w trudną historię połowy XX wieku. Ale czy tylko połowy XX wieku?
Kamil Kopania

Spektakl z muzyką na żywo. Improwizator i awangardzista Jacek Mazurkiewicz dźwięki składa w całość, bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką poszukuje nowych brzmień.

scenariusz: Krystyna Chołoniewska (opublikowany i wyróżniony przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu)
reżyseria: zespół
występują: Sława Tarkowska, Małgorzata Przędzak, Graża Wielgus
lalki: Paulina Kara
światło: Michał Strokowski
muzyka na żywo: Jacek Mazurkiewicz

Galeria

fot. Michał Strokowski

fot. Michał Strokowski


Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI: Joanna.Johanna.Johanan - fot Natalia Kalina

Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI: Joanna.Johanna.Johanan - fot Natalia Kalina

malemi_nataliakalina-02 malemi_nataliakalina-03 malemi_nataliakalina-04 malemi_nataliakalina-05 malemi_nataliakalina-06 malemi_nataliakalina-07 malemi_nataliakalina-08 malemi_nataliakalina-09 malemi_nataliakalina-10 malemi_nataliakalina-11 malemi_nataliakalina-12 malemi_nataliakalina-13

BOK Białostocki Ośrodek Kultury