Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi TUWIM Julek – PARA buch, FRAZY w ruch

Zapraszamy na spektakl plenerowy w ramach 32. Dni Sztuki Współczesnej!

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi
TUWIM Julek – PARA buch, FRAZY w ruch

spektakl plenerowy
Suchy staw przy Pałacu Branickich
27.05.2017
g. 14:00
dla dzieci od lat 2 do 102

Po spektaklu zapraszamy na otwarte warsztaty T jak Teatr, T jak Tuwim, T jak Twórczość

 

(Uwaga! W razie złej pogody spektakl odbędzie się o godz. 15:00 w Teatrze Szkolnym im. J. Wilkowskiego, przy ul. Sienkiewicza 14, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona)

Scenarzystka Marta Guśniowska, z dużą dozą literackiej finezji i humoru połączyła wiersze z książeczek Rany Julek i Tuwimowo autorstwa A. Frączek, W. Chotomskiej, M. Brykczyńskiego, A. Struga i M. Rusinka, inspirowane twórczością Juliana Tuwima. Motywem przewodnim jest dzieciństwo Tuwima Julka, który jako niesforny malec zabawia się w chemika, strażaka, magika, hodowcę jaszczurek, rusza w podróż do Ameryki, a leżąc na łące marzy, że wierszyk o słoniu wysmaży. Całości dopełnia mobilna, przeobrażająca się podczas przedstawienia scenografia, wysmakowane lalki – ilustracje Katarzyny Szpilkowskiej oraz brawurowa muzyka Jacka Budynia Szymkiewicza, lidera zespołu Pogodno.

Teatr Małe Mi to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek, teatr Sławy Tarkowskiej, absolwentki białostockiej Akademii Teatralnej. Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów, bawi i uczy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo. Współpracuje z artystami sztuk wszelakich.

Marta Guśniowska – wielokrotna laureatka Konkursu na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży, org. przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Konkursu na Wystawienie Sztuki Współczesnej, org. przez MKiDN i Teatr Narodowy. Laureatka brązowego medalu „Zasłużony dla Kultury Gloria Artis”, autorka sztuk dla dzieci wystawianych na polskich i zagranicznych scenach. Teatry chętnie sięgają po sztuki młodej autorki, wielokrotnie nagradzanej w konkursach dramaturgicznych – ASSITEJ-u „Szukamy Polskiego Szekspira”.

Spektakl to podróż do dzieciństwa pełnego wyobraźni i pomysłów…
Igor Rakowski-Kłos, „Gazeta Wyborcza”

występują: Sława Tarkowska, Graża Wielgus (sztukiszum.pl)

Galeria

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

BOK Białostocki Ośrodek Kultury