Nagroda Artystyczna Prezydenta Białegostoku / koncert „World Hits”

Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz Białostocki Ośrodek Kultury zapraszają na XX Dni Miasta Białegostoku:

Wręczenie Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku i koncert „World Hits” z udziałem Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyr. Grzegorza Berniaka oraz grupy Tenors Bel’Canto

niedziela, 21.06, godz. 20.00
wstęp wolny!
UWAGA! Uroczystość i koncert – ze względu na niesprzyjającą pogodę – zostały przeniesione do Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1!

Tenors Bel’Canto
Profesjonalni ukraińscy śpiewacy, laureaci międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych: Vasyl Ponayda (tenor, solista Lwowskiej Państwowej Filharmonii), Roman Trokhymuk (tenor, solista Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu S. Kruszelnickiej), Taras Hlova (tenor, Student Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. M. Łysenki), Roman Antonyuk (baryton, solista Chóru Revutskogo w Kijowie).
Ich repertuar to efektowna mieszanka klasycznej opery i najnowocześniejszych piosenek popkultury, wykonywana mistrzowsko w aż siedmiu językach! Wokalny styl Tenors Bel’Canto określany jest jako wyrazista i niezwykle barwna ekspresja, z kolei ich wizerunek sceniczny dostarcza niezapomnianych wrażeń zarówno ze względu na wirtuozowskie produkcje, jak i na świetną komunikację artystów z publicznością. Każdy członek zespołu wnosi do niego swój specyficzny i indywidualny talent. Od 2007 roku, czyli momentu powstania, kwartet wystąpił w wielu salach koncertowych Europy z wieloma znakomitymi orkiestrami, współpracował też z wieloma wybitnymi dyrygentami.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury