Festiwal Inny Wymiar już za tydzień!

Kulturalny koniec wakacji? Tylko w Białymstoku! Po odsłonach Wschodu Kultury w Rzeszowie i Lublinie, czas na stolicę Podlasia. Podczas czwartkowej konferencji prasowej Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski osobiście zapraszał do udziału w festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar.

Trzecia edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia, a jego główne filary to Inny Wymiar Muzyki oraz Inny Wymiar Społeczności, tym razem poświęcony dawnym mieszkańcom miasta, Żydom. Prezydent Białegostoku przypomniał, że w tym roku Wschód Kultury jest szczególnie dedykowany Armenii, bo w 2015 roku przypada 100. rocznica rzezi Ormian. Wydarzenie to zostanie upamiętnione podczas specjalnego koncertu w Operze i Filharmonii Podlaskiej, w ramach którego wystąpi zespół Klezmafour i białostoccy symfonicy. Tak jak i w poprzednich latach, festiwal współorganizuje aż 20 podmiotów, w tym instytucje miejskie, wojewódzkie i organizacje pozarządowe. Wysoką wartość tej współpracy podkreślała Edyta Mozyrska, Dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku.
Cztery dni festiwalu są wypełnione wydarzeniami, w programie znalazły się koncerty, wystawy, pokazy filmowe, spektakle, działania artystyczne w przestrzeni miasta, warsztaty i spacery edukacyjne (szczegóły). Udział we wszystkich wydarzeniach pod szyldem Wschodu Kultury jest bezpłatny – impreza objęta jest patronatem programu Kultura Dostępna.
Zapraszamy!

Więcej na:
www.wschodkultury.eu
www.facebook.com/wschodkultury
http://bok.bialystok.pl/wydarzenia/kategoria/stale/wschod-kultury-inny-wymiar/

Wschód Kultury to projekt kulturalny integrujący środowiska artystyczne miast polski wschodniej (Białegostoku, Lublina, Rzeszowa) i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy), realizowany przez Narodowe Centrum Kultury oraz trzy wspomniane miasta. Ideą projektu jest wspólne odkrywanie tego, co niepowtarzalne w każdej z kultur, a także wymiana doświadczeń artystycznych. Z biegiem czasu festiwal stał się pomostem włączającym naszych wschodnich partnerów w obieg kultury europejskiej. W tym roku Wschód Kultury jest realizowany po raz trzeci. Przedsięwzięcie powstało dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych, samorządów wschodniej Polski oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria

3_konferencja_WK 1_konferencja_WK 2_konferencja_WK

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury