Wysoka dziewczyna

DKF „GAG” zaprasza na przedpremierowy pokaz nagrodzonego w Cannes (nagroda FIPRESCI i nagroda za reżyserię) filmu Kantemira Balagowa, inspirowanego słynnym reportażem noblistki Swietłany Aleksijewicz „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Film jest też rosyjskim kandydatem do nagrody Oscara!

WYSOKA DZIEWCZYNA

8 października 2019, godz. 18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 12 zł – do kupienia w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Prelekcja i dyskusja: dr Maciej Białous

Po filmie zapraszamy na dyskusję przy doskonałej kawie, herbacie oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Baristacja – Kawiarnio-Piekarnia

Wysoka dziewczyna / Dylda
reżyseria: Kantemir Balagov
produkcja: Rosja 2019
czas trwania: 130 min

Nagrodzona w Cannes „Wysoka dziewczyna” fantastycznie rekonstruuje realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż po II wojnie światowej, gdzie euforia miesza się z żałobą, a na wciąż świeżych ruinach powoli kiełkuje nadzieja. W najnowszym filmie Kantemira Bałagowa, autora znakomitej „Bliskości”, poznajemy historię dwóch przyjaciółek, Maszy i Iji, które próbują odnaleźć swoje miejsce w powojennym Leningradzie.

Przygotowując scenariusz, Bałagow inspirował się słynnym reportażem noblistki Swietłany Aleksijewicz – „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Reżyser nie skupia się na heroicznych czynach, lecz na nowo definiuje bohaterstwo: jako codzienne drobne zwycięstwa życia nad śmiercią, nadziei nad żałobą. To film, który zachwycił krytyków i publiczność na festiwalu w Cannes a także na festiwalu Nowe Horyzonty.

Zapierający dech w piersiach. Tak, że dosyć często trzeba sobie w ogóle przypominać o oddychaniu
VARIETY

Nadzwyczajny film ze scenografią na miarę “Romy”
INDIEWIRE

 

Galeria

Wysoka dziewczyna – plakat

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury