TOMM¥ €A$H + Cairo Liberation Front

Zapraszamy na piątkowy koncert w ramach ŻUBROFFKI! Wystąpi estoński artysta TOMM¥ €A$H oraz – jako afterparty – holenderski zespół Cairo Liberation Front!

5.12.2014, godz. 23.00, klub Fama, ul. Legionowa 5, bilet: 10 zł

Wydarzenie na FB

TOMM¥ €A$H
Na estońskiej scenie pojawił się nagle, niczym meteoryt, który na dodatek eksplodował na podobieństwo „paczki mentosów w butelce coca-coli”. Ten raper i freak może pochwalić się nie tylko estońskimi korzeniami, ale także rosyjskimi, ukraińskimi i kazachskimi, co tworzy ciekawą mieszankę, dzięki której nie da się go pomylić z nikim innym. Dla kariery muzyka porzucił szkołę artystyczną, dzięki czemu publiczność może dziś na żywo podziwiać jego znakomity wokal, ostre teksty i powalający sceniczny image. Rytualny bounce’owy groove i „balansujący” wokal Tommy’ego gwarantują zawsze znakomitą, klimatyczną imprezę.

Cairo Liberation Front
Wywodzący się z podwórek Kairu CLF to głos egipskiej rewolucji, promotor muzycznej arabskiej wiosny! Pionierzy cha3bi elektro, szeroko opisywani na łamach „New York Timesa”, „The Guardian”, „Afropop Worldwide” i „Okay Africa”, używają złamanego oprogramowania; łączą amerykański hip-hop, eurohouse i arabskie rytmy. To nieokiełznana moc punkrockowych imprez i wczesnych imprez house. To tak, jakby Omar Souleyman i Apex Twin spotkali się na jednym weselu…
Kolektyw znany jest z mocno energetycznych występów, które można było zobaczyć w wielu europejskich klubach undergroundowych i na festiwalach – w pierwszym roku swojej działalności zagrali na Starym Kontynencie ponad 40 razy! Na scenie pojawiają się z DJ-em i MC, czasami towarzyszą im tancerki brzucha i przyjaciele.
Dołącz do rewolucji i zakrzyknij „Yalla!”.
www.cairoliberationfront.com

Pierwotnie zapowiadany w tym terminie występ zespołu Young Fathers został odwołany z powodu choroby jednego z artystów. Planujemy występ zespołu w innym czasie.

Galeria

Cairo Liberation Front fot. Tom Roelofs

Cairo Liberation Front fot. Tom Roelofs


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury