Zaduszki Bluesowe 2013

Zaduszki

 

 

Kamiński & Tymkoff

Zespół wykonuje głównie autorskie kompozycje, utrzymane w stylistyce blues-rockowej. Zdecydowanym atutem grupy jest duża dawka pozytywnej energii, którą potrafi zelektryzować publiczność na koncertach. Mocne, rytmiczne granie uzupełnia solidna porcja gitarowych i harmonijkowych riffów i solówek. Dużą ciekawostką jest harmonijka ustna, podłączona do kolumny Leslie, do złudzenia naśladująca brzmienie organów Hammonda. Muzycy na co dzień koncertują z wieloma gwiazdami muzyki rockowej i popowej. Kamiński & Tymkoff grali wielokrotnie w Polsce i na Litwie, gdzie zawsze przyjmowano ich z dużym entuzjazmem. Podczas Zaduszek Bluesowych wykonają m.in. utwory z repertuary Kasy Chorych.

Skład zespołu:
Marek Tymkoff – gitara i wokal
Tomek Kamiński – harmonijka
Paweł Wolski-Rzewuski – bass
Paweł Markiewicz – perkusja

Więcej informacji o muzykach: http://tymkoff.wix.com/marek-tymkoffwww.kaminskiband.pl

Lamar_Chase_001

Lamar „King Bee” Chase

Amerykański gitarzysta, wokalista, kompozytor i aranżer. Na gitarze zaczął grać w wieku 14 lat, a że okazał się bardzo utalentowany, szybko poznali się na nim najwięksi muzycy. Grał z Johnem Lee Hookerem, JJ Malonem, Lowellem Folsonem, koncertował z Tower of Power, Sly and Family Stone, Santaną, Pointer Sisters i wieloma innymi przedstawicielami bluesa, jazzu i świata funk. Duży wpływ na jego twórczość mieli m.in. Jimi Hendrix i Willy Nelson. W latach 80-tych stał się liderem własnego zespołu, z którym koncertował do 1989 roku, by potem – wraz z nim – wyemigrować do Amsterdamu. Tam zespół przekształcił się w klasyczne blues – rockowe trio Mamas Bad Boys. Zespół wkrótce stał się znany i regularnie grał na dużych europejskich festiwalach, gdzie Lamar Chase dostał przydomek „King Bee”. W tym czasie grywał też w innych formacjach muzycznych – w 1993 roku wystąpił na 13. Rawie Blues ze swoim bandem Curtis Knight & Lamar Chase Band.

Ostatnio występuje jako Lamar Chase Band i do Białegostoku przyjedzie w międzynarodowym składzie – każdy z muzyków pochodzi z innej części świata i wnosi do muzyki odmienne, zabarwione regionalnymi wpływami brzmienie. Jak można się spodziewać, powstaje z tego niezwykły i porywający konglomerat dźwięków, a koncerty tego gwiazdorskiego składu, to pełne energii show, przyciągające rzesze miłośników improwizowanych dźwięków. Jako ciekawostkę można dodać, że Holly Black gra na gitarze basowej Stratocaster z roku 1968!

Skład zespołu:
Lamar Chase  – USA, leader, gitar, vocal
Andre Bleecker  – NL, gitar
Holly Black  – D, bas vocal
Denis Breidel – IND, drums, vocal

http://www.lamarchase.com/

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury