Zaduszki Bluesowe

BRAK BILETÓW

Już po raz 35. odbędą się Zaduszki Bluesowe! Serdecznie zapraszamy!

THE RHYTHM CHIEFS (NL)
CYNAMONOWA KACZKA (PL)

4 listopada 2017, godz. 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasie Forum i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Zaduszki Bluesowe zorganizowano po raz pierwszy w listopadzie 1983 roku i poświęcono je pamięci Ryszarda „Skiby” Skibińskiego, lidera Kasy Chorych i pomysłodawcy najstarszego festiwalu bluesowego w Polsce – Jesieni z Bluesem. Od tego czasu impreza odbywa się cyklicznie i cieszy się niesamowitym powodzeniem. Koncerty zespołów z Polski i zza granicy co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Podczas tego wydarzenia spotykają się kolejne pokolenia fanów bluesa!

W tym roku podczas Zaduszek wystąpią:

The Rhythm Chiefs (NL) – trzyosobowy zespół powstał w 2003 roku w holenderskim Dordrecht, jego członkowie są absolwentami Konserwatorium w Rotterdamie. Muzycznie, The Chiefs Rhythm od 10 lat porusza się w obszarach będących mieszaniną gatunków takich jak: blues bluegrass, rock’n’roll, rockabilly, jazz i funk. W ich repertuarze są kompozycje własne oraz wiele znanych standardów gatunku blues/rock.Zespół jest częstym gościem lokalnych i krajowych stacji radiowych w rejonie Beneluxu. Znany jest także z niezliczonej ilości koncertów w klubach i na festiwalach – w swojej dotychczasowej karierze dał prawie 3000 koncertów w wielu krajach Europy! W Polsce gościł w 2007 roku na Thank’s Jimi festiwal we Wrocławiu oraz w 2013 roku na Suwałki Blues Festiwal. Środowiskiem, w którym czuje się najlepiej, jest scena i występy live. The Rhythm Chiefs ma w dorobku tylko jedną płytę studyjną z 2008 roku – „Ships of Wonder”. Jej nakład został dawno wyczerpany, więc jedyną szansą na poznanie ich magicznej muzyki, jest koncert live.

Skład zespołu:
Danny van’t Hoff
Rafael Schwiddessen
Dusty Ciggaar

Cynamonowa Kaczka – zespół, który nie dba o ilość koncertów, ale o ich jakość. Znacie ich z Jesieni z Bluesem i innych koncertów w Białymstoku. Na Zaduszkach Bluesowych zaprezentują program złożony z najbardziej rozpoznawalnych standardów bluesowych. Jak sami mówią, połączyła ich miłość do muzyki i jej wykonywania w sposób profesjonalny. Chcą zmienić przyzwyczajenia polskiej publiczności do małych, „oszczędnościowych” zespołów bluesowych. Duży, dziesięcioosobowy skład daje im ogromne możliwości interpretacyjne i aranżacyjne. Publiczność docenia Cynamonową Kaczkę, dziękując jej po koncertach żywiołowymi oklaskami. To właśnie presja publiczności sprawiła, że ten – w założeniu jednorazowy projekt, przypominający twórczość nieżyjącego już Jurka Opalińskiego – istnieje nadal i obecnie pracuje nad pierwszą płytą.

Skład zespołu:
Krzysztof Gorczak – śpiew
Grzegorz Kluczyński – gitara
Maciej Samluk – gitara
Marek Kisiel – fortepian
Maciej Niedzielko – perkusja
Jakub Kisiel – instrumenty perkusyjne
Julianna Urszula Olańska-Słomka – śpiew
Tina Karolina Kaczyńska-Lech – śpiew
Tomasz Kamiński – harmonijka ustna
Jacek Kaczyński – gitara basowa

Galeria

71968_165714433441230_1880834_n

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury