Zaduszki Bluesowe

Zapraszamy na Zaduszki Bluesowe, wystąpią:

Smooth Gentlemen
Chuc Frazier Band

8 listopada 2019, godz. 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 45 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu) – wyprzedane

Smooth Gentlemen
Po wielu latach współpracy z rodzimym zespołem Boogie Boys oraz udziale w dziesiątkach zdarzeń muzycznych z udziałem polskich, europejskich i amerykańskich artystów Bartłomiej Szopiński – pod namową managera muzycznego Macieja Kręca – otworzył nowy rozdział w swoim muzycznym życiu i stworzył projekt Smooth Gentlemen. W swoim założeniu ma on prezentować inną część zainteresowań muzycznych Bartka, nieco odbiegającą od dotychczasowego oblicza muzyka. W ramach tej platformy twórczej w zeszłym roku ukazała się świetnie przyjęta EPka Smooth Gentlemen nagrana w duecie z poznańskim muzykiem Maciejem Sobczakiem.

Niedawno został wydany pełnowymiarowy album „NEW”, nagrany w formule tria z nowymi muzykami. Obok Bartłomieja Szopińskiego (wocal, organy Hammonda, fortepiany) w nagraniach towarzyszą mu Piotr Bienkiewicz (gitara) oraz Miłosz Szulkowski (perkusja).

Ich muzyka jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu, boogie – i co ważne – zanurzona jest w tradycyjnym brzmieniu amerykańskiej muzyki rozrywkowej XX wieku. Czasami łagodne, czasami wybuchowe, ale zawsze energetycznie zagrane utwory, zabarwione ciekawymi chórkami zaśpiewanymi przez amerykańskich gości, tworzą materiał, który brzmi bardzo różnorodnie, amerykańsko. Jest to zabiegiem celowym i zgadza się z zamiłowaniem kompozytora do tego kraju i jego muzycznych korzeni.

 

Chuc Frazier Band
Cztery przepełnione muzyczną pasją temperamenty, których wspólnym mianownikiem jest miłość do klasycznego bluesa, połączyły swoje siły. Chuc Frazier (USA), Wojtek Kubiak (Polska), Helton Santos (Brazylia) i Piotr Langner (Polska) to muzycy, którzy doskonale rozumieją się na scenie. Ich repertuar nawiązuje do klasycznego amerykańskiego bluesa. Muzyka w ich wykonaniu pozwala przenieść się słuchaczom do miejsc, gdzie rodził się blues.

Chuc Frazier – amerykański artysta pochodzący z Houston w Teksasie. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, showman prezentujący swój własny ekspresyjny styl. Na gitarze zaczął grać w wieku 13 lat (jego dziadek, pracując jako pomocnik na ranczu, znalazł pod snopem siana starą gitarę akustyczną, był to pierwszy instrument Chuca!). W wieku 15 lat grał w Houston, Austin, Dallas i okolicznych miejscowościach. Przełomowym momentem w karierze Chuca była współpraca z zespołem legendarnego gitarzysty Sonny’ego Sharrocka. Większość muzyki prezentowanej przez Chucka to jego własne kompozycje będące połączeniem soulu, bluesa, jazzu, hip-hopu i rocka. Duży wpływ na jego twórczość miał Albert Collins, wspaniały gitarzysta z Teksasu. Nawiązuje również do takich artystów jak Taj Mahal, Howlin Wolf, Prince, Curtis Mayfield i oczywiście Jimi Hendrix. Chuck występował/nagrywał z wieloma znanymi muzykami, między innymi Timem Scottem McConnellem (Ledfoot), Keithem Levenem (PIL), Pawłem Mąciwodą (Scorpions), Tedem Parsonsem (Prong) i Madconem.

Wojtek Kubiak – gitarzysta akustyczny i elektryczny od wielu lat związany z poznańską sceną rockową i bluesową. Współzałożyciel licznych formacji bluesowych, z którymi występował na wielu festiwalach (m.in Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe) oraz w radiu i telewizji. Miał okazję współpracować z takimi wykonawcami jak Małgorzata Ostrowska, Grzegorz Kupczyk, Dr.Blues, Wielka Łódż, Brick House, Last Minute, Wolna Sobota czy Simply Blue.

Helton Santos – basista, gitarzysta oraz producent muzyczny preferujący style takie jak funk, soul, jazz, blues, rock oraz muzyka Latynoska. Mieszkając w Brazylii, brał udział w różnych projektach muzycznych (w Sao Paulo I Rio de Janeiro),dzięki czemu zdobył duże doświadczenie grając ze znakomitymi muzykami. Od 2009 roku mieszka w Polsce. Ostatni pracował jako muzyk dla Sony Music z artystami takimi jak Grzegorz Hyży, Natalia Niemen czy Mietek Szcześniak.

Piotr Langner – perkusista. Od wielu lat występujący na scenach całego kraju. Współpracował miedzy innymi z takimi artystami jak Jan Kyks Skrzek, Piotr Bukartyk, Sławek Wierzcholski, Dave Ellis (Wielka Brytania), Terry Man (USA), The Cuts, Taraka.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury