ŻUBROFFKA – Konkurs: KIDS 10+

W ramach festiwalu ŻUBROFFKA zapraszamy dzieci do udziału w pokazach konkursowych filmów krótkometrażowych, przeznaczonych specjalnie dla młodej publiczności!
Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny!

KIDS to konkurs wyjątkowy, ponieważ jego jurorami są wyłącznie młodzi widzowie! Dodatkowo, po każdym pokazie odbędą się spotkania z twórcami filmów oraz kreatywne zajęcia dla najmłodszych jurorów.

Pokaz konkursowy KIDS 10+ (55′) + kreatywne zajęcia warsztatowe

9 grudnia, godz. 10:00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19

Mały/Petit
reżyser: Asier Ramos
zdjęcia: Joan Martínes
Hiszpania 2017, 11’

Mateo jest całkiem sam. Świat wokół niego zdaje się kręcić zbyt szybko, a wszyscy są tak niewrażliwi, nie mają pojęcia… Mateo dowiaduje się czegoś i jedyne co może zrobić to… UCIEC.

Gelato – siedem wakacji miłości do lodów/Gelato – Die sieben Sommer der Eisliebe/Gelato – Seven Summers of Ice Cream Love
reżyser: Daniela Opp
zdjęcia: Daniela Opp
Niemcy 2017, 12’18”

Prawie 80 lat różnicy dzieli Rosę i Molly, ale miłość do lodów magicznie je połączy. Czy można sobie wyobrazić, że coś tak wspaniałego było kiedyś nieznane? Rosa może, kiedy przypomina sobie swoje pierwsze słoneczne lata z ukochanymi lodami. XX wiek dopiero się zaczynał, gdy włoscy górale podbili Niemcy sensacyjnymi słodyczami: gelato! Małe stragany przekształciły się w lodziarnie, gdy nagle Włosi stali się wojennymi wrogami. Historia miłosna Rosy i Paolo zakończyła się przed siódmym latem… Prawie 80 lat później mała Molly postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

Noel
reżyser: Kike Arroyo
zdjęcia: Beñat Belaza
Hiszpania 2018, 12’

Noel kończy 8 lat, a jego urodziny przypadają w dniu zabawy przebierańców w szkole. Chłopiec sądzi, że przebranie się za ulubionego bohatera może pomóc mu znaleźć przyjaciela, który podziela jego zainteresowania.

Wełniaki/Woolworld
reżyser: Joanna Polak
zdjęcia: Joanna Polak
Polska 2018, 10’

Zastanawiałeś się kiedyś, jak by się żyło w świecie, który byłby stworzony z wełny? W miejscu, gdzie ludzie, zwierzęta i to co ich otacza, jest zrobione z wełny, wszystko jest ze sobą powiązane. Jedyną osobą, która potrafi dopilnować, aby ten świat funkcjonował, jest Pan Wełniak. Jest już jednak stary i znużony, dlatego chce zmienić swoje życie. Niestety jego marzenia w końcu się spełniają.

Teoria zachodu słońca/Теория заката/The Theory Of Sunset
reżyser: Roman Sokolov
zdjęcia: Roman Sokolov
Rosja 2017, 8’48”

Późną nocą rowerzysta z poświęceniem przemierza zimowy las. Wyzwanie: sprawić, by nowy dzień nastał na czas.

 


BOK Białostocki Ośrodek Kultury