Zuza Jabłońska / Beata i BAJM / Sandra

Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski i Białostocki Ośrodek Kultury zapraszają na koncert plenerowy w ramach Dni Miasta Białegostoku

Zuza Jabłońska, Beata i BAJM, Sandra

22 czerwca 2019, godz. 19:00
Rynek Kościuszki w Białymstoku
wstęp wolny

19:00 Zuza Jabłońska
20:00 Beata Kozidrak i BAJM
21:30 Sandra

BAJM – jeden z najpopularniejszych polskich zespołów! Powstał w Lublinie, został założony w 1978 roku przez Beatę Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego. Nazwę zespołu wymyśliła siostra Andrzeja, Elżbieta, która ułożyła pierwsze litery imion założycieli grupy w słowo BAJM.
Drogę do kariery otworzyła zespołowi nagroda w koncercie debiutów Festiwalu w Opolu w 1978 roku. BAJM zajął tam drugie miejsce za piosenkę „Piechotą do lata”.
Zespół wydał 16 płyt. Każda z nich okryła się złotem lub platyną. Teksty do wszystkich piosenek napisała Beata Kozidrak. Grupa wylansowała ponad sto przebojów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki. Wśród największych wymienia się: „Płynie w nas gorąca krew”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Małpa i ja”, „Biała armia”, „Ta sama chwila”, „Szklanka wody”, „Nie ma wody na pustyni”, „Myśli i słowa”.
BAJM ma na koncie 4 miliony sprzedanych płyt. Zdobył wszystkie najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne przyznawane w Polsce. Koncertował w całej Europie, USA, Kanadzie i Wietnamie. Do tej pory dał niemal 7 tys. koncertów.
Od 26 lat BAJM gra w składzie: Beata Kozidrak (wokal), Piotr Bielecki (gitara), Krzysztof Nieścior (perkusja), Adam Drath (gitara), Artur Daniewski (gitara basowa). W 2000 roku do zespołu dołączyła Maria Dobrzańska, która gra na instrumentach klawiszowych. Członkowie całego zespołu pochodzą z Lublina.
31 sierpnia 2018 roku ukazał się dwupłytowy album „BEST OF 1978-2018”, wydany z okazji 40-lecia zespołu i zawierający jego największe przeboje.

SANDRA – niemiecka piosenkarka pop i euro disco. Jej najpopularniejsze przeboje to „Maria Magdalena”, „In the Heat of the Night”, „Everlasting Love” i „Hiroshima”.
Urodziła się w Niemczech jako Sandra Ann Lauer, później przyjęła nazwisko męża, producenta Michaela Cretu. Karierę zaczynała jako członkini tria Arabesque (1979-1984), udzielała się także w zespole Enigma (1990-2003). Łącznie sprzedała na świecie ponad 30 mln albumów, co czyni z jej najpopularniejszą artystkę pochodzącą z Niemiec. Po dzień dzisiejszy aktywnie koncertuje, występując na wszystkich kontynentach.

ZUZA JABŁOŃSKA – jedna z najbardziej charakterystycznych artystek młodego pokolenia. Mimo 16 lat, dobrze wie czego chce i szturmem idzie po swoje. Dała się poznać jako najbardziej dojrzała uczestniczka „The Voice Kids”, a jej charakterystyczna barwa głosu i umiejętności wokalne zaprowadziły ją do finału. Zuza prezentuje niebanalne podejście do popu. „Zależało mi żeby zarówno warstwa tekstowa jak i muzyczna niosły ze sobą pewną głębię pozostając jednocześnie muzyką, po którą sama chętnie bym sięgnęła” – mówi młoda wokalistka. Jej koncerty to energetyczna dawka muzyki, w której inteligentny pop miesza się z rockiem, jazzem, r’n’b czy soulem. Towarzyszący jej muzycy mają na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Apoligamia, czy Łona i Webber.
Przed Zuzą Jabłońską właśnie otwierają się drzwi jej artystycznej drogi. To na pewno będzie droga pełna muzycznych niespodzianek, bo ta młoda dziewczyna się dopiero rozkręca.
Po świetnie przyjętych utworach „Powiedz mi to w twarz” oraz „Sami” Zuza prezentuje nowy singiel „Spacer po linie”. Tekst autorstwa Patryka Kumóra ponownie podejmuje temat komunikacji międzyludzkiej, tak istotnej i nieco zaniedbywanej w świecie zdominowanym przez media społecznościowe.

pełny program Dni Miasta Białegostoku 2019

Galeria

BAJM Sandra Zuza Jabłońska

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury