DKF GAG: Deerskin

Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza na pierwszy w 2020 roku pokaz, którym będzie czarna komedia “Deerskin” aktorski tour de force Jeana Dujardin i jeden z największych przebojów tegorocznej sekcji Quinzaine des realisateurs w Cannes!

DEERSKIN

13 stycznia 2020, godz. 18:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 12 zł/normalny, 10 zł/dla posiadaczy karty członkowskiej DKF – do kupienia w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Prelekcja i dyskusja: dr Tomasz Adamski

Po filmie zapraszamy na dyskusję przy doskonałej kawie, herbacie oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Baristacja – Kawiarnio-Piekarnia

DEERSKIN
reż. Quentin Dupieux
Francja, 2019, 77′

Jeden z największych przebojów sekcji Quinzaine des réalisateurs w Cannes, to także aktorski tour de force Jeana Dujardina. Quentin Dupieux, który podarował światu kinową perełkę w postaci „Morderczej opony”, powraca z kolejną niezwykłą historią!

Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest… kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje. To film o zwyczajnym szaleństwie – przyznał reżyser. – Ale przede wszystkim też o wolności: o tym, co z nią robimy. Mieszając komedię z kinem grozy i dramatem obyczajowym, “Deerskin” ani na chwilę nie traci kontaktu z rzeczywistością – dziwność i absurd są tu jak zdumiewające narośla na surowej materii. To także aktorski tour de force Jeana Dujardina. Aktor znany z oscarowego “Artysty” jako gadający z kurtką Georges kpi z własnego gwiazdorskiego statusu.

 

Galeria

Deerskin – plakat

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury