DKF “GAG”: Wilk

Dyskusyjny Klub Filmowy “GAG” zaprasza na pokaz przejmującej opowieści o tym, jak nasze ciała mogą stać się pułapkami dla naszej osobowości!

DKF “GAG”: WILK

21 lutego 2022, godz. 19:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilety: 18 zł – w kasie, 16 zł – online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Prelekcja i dyskusja: dr Maciej Białous

WILK / WOLF
Irlandia, Polska, 2021, 100’
reż. Nathalie Biancheri
obsada: George MacKay, Lily-Rose Depp, Fionn O’Shea, Paddy Considine

17-letni Jacob (George MacKay znany m.in. z filmu “1917” Sama Mendesa) wierzy, że jest wilkiem uwięzionym w ludzkim ciele. Pod naciskiem rodziców zgłasza się do kliniki specjalizującej się w leczeniu schorzenia, prawdziwego i coraz częściej występującego w naszym społeczeństwie, określanego jako dysforia gatunkowa. Występuje głównie wśród nastolatków i dzieci, które uważają, że są wiewiórkami, tygrysami, pandami.

W przeciwieństwie do swoich nastoletnich rówieśników, którzy stopniowo wyrzekają się swoich zwierząt, Jacob coraz bardziej oddala się od wyleczenia. Jedyną ulgą dla jego wciąż rosnącego niepokoju jest dzika Kocica (Lily-Rose Depp), enigmatyczna pacjentka, która jako jedyna dostrzega jego prawdziwą naturę.

Czy Jacob wyrzeknie się swojego prawdziwego „ja” w imię miłości? Czy będzie mógł żyć, tłumiąc to kim jest, aby przestrzegać norm, które dyktuje społeczeństwo?

Dawno, dawno temu, był sobie wilk i dzika kocica…

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury