Domowe Psychoanalityczne Spotkania Filmowe: Obrazy bez autora

Białostocki Ośrodek Kultury oraz Podlaskie Koło Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszają na domową, wirtualną odsłonę Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych „W głębi”.

Tym razem wspólnie obejrzymy nominowany do Oscara i Złotych Globów film Floriana Henckela von Donnersmarcka “Obrazy bez autora”!

Domowe Psychoanalityczne Spotkania Filmowe: OBRAZY BEZ AUTORA
pokaz przedpremierowy

17 maja 2020, godz. 17.30
Twój Dom
bilet 15 zł – na bilety.bok.bialystok.pl

prosimy o zapoznanie się z regulaminem sprzedaży biletów przez internet: TUTAJ

Uwaga! Sprzedaż biletów zakończy się na 3 godziny przed godziną projekcji


Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi Izabela Trybus – psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej

Gościem spotkania będzie Grzegorz Radziewicz – malarz, grafik, performer. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Swoje prace prezentował na 30 wystawach indywidualnych i ponad 100 zbiorowych w kraju i za granicą.


Harmonogram wydarzenia:

godz. 17:30 – prelekcja:  https://us02web.zoom.us/j/2573831983?pwd=NmVON3R6NW1rWkpGSGZKTzJISjNYQT09
godz. 17:45 – początek filmu
godz. 20:55 – start dyskusji (link ten sam co w czasie prelekcji)

 

Obrazy bez autora
Niemcy/Włochy 2018, 188′
reż. Florian Henckel von Donnersmarck
obsada: Tom Schilling, Sebastian Koch, Paula Beer, Saskia Rosendahl,
Oliver Masucci

Po ośmiu latach artystycznego milczenia, zdobywca Oscara Florian Henckel von Donnersmarck („Życie na podsłuchu”, „Turysta”), powraca ze zrealizowanym z rozmachem filmem, opartym na historii życia malarza Gerharda Richtera.

Film zainspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii. Opowiada historię Kurta, młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband.

To z jednej strony refleksja nad naznaczoną szaleństwem historią Niemiec XX wieku, z drugiej – opowieść o losie artysty konfrontującego się z ideologią, a także o wyzwalającej mocy sztuki.

W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina: Paula Beer, Sebastian Koch, Tom Schilling oraz Oliver Masucci znany polskiej publiczności z serialu “Dark”.

Obraz nominowany był w ubiegłym roku w dwóch kategoriach do Oscara, Złotych Globów, zdobył także wiele nagród na światowych festiwalach, w tym na festiwalu w Wenecji.

Jak to działa w praktyce?
Spotkamy się i przywitamy za pośrednictwem platformy Zoom, później obejrzymy film i zobaczymy ponownie na dyskusji na Zoom.

ZASADY OGLĄDANIA FILMU ONLINE:
1. Kup bilet na film (https://bilety.bok.bialystok.pl/).
2. Po kupieniu biletu, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu (17 maja) na 5 minut przed seansem (o godz. 17.40) zostanie wysłany link do filmu wraz z hasłem.
4. Oglądanie filmu można rozpocząć w trakcie pierwszej godziny trwania seansu, czyli do 18:45. Link będzie aktywny jeszcze przez godzinę po zakończonym pokazie, czyli do godz. 21:55.

Uwaga! Sprzedaż biletów zakończy się na 3 godziny przed godziną projekcji.

Informacje praktyczne:
1. Przed oglądaniem filmu sprawdź, czy masz najbardziej aktualną wersję przeglądarki i systemu operacyjnego oraz dobre połączenie z internetem. Obsługiwane: Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari lub Opera z łączem co najmniej 30 Mb/s na urządzeniu do oglądania. Prędkość internetu można sprawdzić na stronie speedtest.pl.
2. Podczas oglądania filmu radzimy zamknąć pozostałe karty w przeglądarce i programy.

Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych „W głębi” to wynik współpracy działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u „GAG” z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym.

Spotkanie odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury