Dzieciaki na horyzoncie: Jill i Joy

 

Zapraszamy do kina Forum na

Jill i Joy   (4+ ; lektor; aktorski, 80′) + specjalne zajęcia dla najmłodszych!

reżyseria: Saara Cantell
scenariusz: Sami Keski-Vähälä
zdjęcia: Marita Hällfors
Finlandia 2014

6.03.2016, godz.12:00
bilet: 12 zł

Pierwszy dzień wakacji jest magiczny. No bo jak inaczej nazwać dzień, w którym Jill i Joy znajdują na ulicy pieniądze, chwilę później spotykają tajemniczą kobietę, która chce sprzedać dom właśnie za taką kwotę, jak ta znaleziona, a kupiony dom okazuje się zaprojektowany tak, by był idealną kryjówką dla dwóch małych i ciekawskich dziewczynek, właśnie takich jak Jill i Joy.

Jill i Joy to film o przyjaźni i magii, którą znaleźć można w codziennym życiu. Adaptacja książki Marjatty Kurenniemi to historia dwóch dziewczynek, które spędzają razem wakacje. Są niemal niewidoczne dla zabieganych i zapracowanych rodziców, więc same organizują sobie czas. A że nie wszystko w filmie musi być oczywiste, w Jill i Joy zaczyna działać magia. Dziewczynki zamieszkują w maleńkim domku stworzonym specjalnie dla nich, spotykają barwnych i niezwykłych sąsiadów, wspólnie z nimi przeżywają serię tajemniczych przygód. Czy któreś z rodziców zorientuje się wreszcie, że dziewczynki się wyprowadziły? Czy dorośli odnajdą magiczną kryjówkę Jill i Joy i poświęcą dziewczynkom swoją uwagę i czas?

Saara Cantell, reżyserka filmu: „Najważniejszą rzeczą dla mnie jako reżyserki jest ciepłe i zabawne spojrzenie na świat. Rzeczy nie są wytłumaczalne. Widzowie mogą cieszyć się magią. Głównym tematem w Jill i Joy jest moc wyobraźni i poczucia wspólnoty. To dla mnie najważniejsza rzecz w filmie dla dzieci”.

Saara Cantell (ur. 1968) – reżyserka i scenarzystka, pochodzi z Helsinek. Na początku kariery zajmowała się reżyserowaniem filmów krótkometrażowych oraz seriali. Obecnie tworzy filmy dla dzieci (Unna and Nook) i dla dorosłych (Heartbeats, Stars above). W 2014 roku jej dwa pełne metraże: produkcja dla dzieci Jill i Joy oraz komedia romantyczna The Two and Only okazały się sukcesem frekwencyjnym w Finlandii.

 

filmy pokazujemy w ramach akcji Dzieciaki na horyzoncie – kampanii, w ramach której promujemy, wyświetlamy w kinie i wspieramy produkcję filmów dla najmłodszych.

Kampanię Dzieciaki na horyzoncie kierujemy do dzieci, rodziców, opiekunów, nauczycieli. Zależy nam na tym, aby w poprzez nasze działania dawać widzom możliwość spotkania z wyjątkowym kinem.

Program jest oparty na filmach tworzonych z myślą o najmłodszych, które zdobyły uznanie widzów w krajach, w których powstały i zostały wyróżnione nagrodami na zagranicznych festiwalach.

Zależy nam na tym, aby w Polsce coraz częściej gościło na ekranach ciekawe i mądre kino dla dzieci. Jego wartością są wyjątkowe historie, niezwykła estetyka i potencjał, który można wykorzystać w pracy i zabawie z najmłodszymi.

Kampania Dzieciaki na horyzoncie to możliwość spotkania z kinem tworzonym z myślą o wrażliwych i mądrych widzach, jakimi są najmłodsi.

Więcej o naszych filmowych planach dla najmłodszych tutaj:
http://bok.bialystok.pl/wydarzenia/kategoria/kino-forum/dkf-gag/

Galeria

9C97417AE7AD482E 87CA996CBFC4DFA8

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury