Kino plenerowe: Kłamstewko

Zapraszamy na filmowy seans pod chmurką i księżycem!

Kino plenerowe: KŁAMSTEWKO

22 maja 2021, godz. 21:30
Plac przy BOK, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi uczestnictwa w pokazach kina plenerowego:
Wytyczne dla kina plenerowego

Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia obowiązuje zakrywanie ust i nosa przy użyciu maseczki.

 

Ten film to afirmacja życia. Rozgrzeje Wasze serca!
ReelViews

Rewelacyjny pod każdym względem film Lulu Wang ze zjawiskową Awkwafiną to zabawny, wzruszający, pełen życia film o relacjach rodzinnych w każdej kulturze!
The Rolling Stone

Kłamstewko
USA 2019, 100′
reż. Lulu Wang
obsada: Awkwafina, Zhao Shuzhen, Tzi Ma, Diana Lin

Słodko-gorzki film Lulu Wang był jednym z przebojów ostatniego festiwalu Sundance. Komediodramat Amerykanki o chińskich korzeniach w idealnych proporcjach łączy humor ze wzruszeniem, a osobistą historię z imponującą lekkością przekuwa we wspólne doświadczenie wszystkich, którzy kiedykolwiek znaleźli się gdzieś pomiędzy: krajami, kulturami, językami. Między dzieciństwem a dorosłością.

Billi (w tej roli nagrodzona Złotym Globem aktorka i raperka Awkwafina) mieszka z rodzicami w Nowym Jorku i właśnie tam zastaje ją wiadomość o ciężkiej chorobie żyjącej w Chinach babci. Jak mówi matka Billie, “Chińczycy twierdzą, że tym, co zabija nie jest rak, tylko strach”, więc cała familia decyduje ukryć złe wieści przed chorą i odwiedzić ją tłumnie pod naprędce skleconym pretekstem: hucznym weselem kuzyna.
Nic nie szkodzi, że kuzyn i jego japońska dziewczyna znają się od zaledwie trzech miesięcy…

Wychowana w Stanach Billie nie może pogodzić się z kłamstwem, ale i chłodem, z jakim Chińczycy tamują wszelkie emocje. Naznaczona przez dwa kraje, nieustannie przeżywa tożsamościowy konflikt – i częściej jest to komedia, niż dramat.

Lulu Wang z humorem opowiada o kulturowym i pokoleniowym zderzeniu, o przemijaniu miejsc i ludzi, o desperackim szukaniu siebie pośród sprzecznych wizji i wartości. A przede wszystkim o tym, że język emocji jest być może najważniejszym z tych, które warto znać.
(Małgorzata Sadowska)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury