Krzysztof Gajewski: Jaki jest świat, każdy widzi?

W ramach 9. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na premierową wystawę oraz prezentację

Krzysztof Gajewski: Jaki jest świat, każdy widzi?

24 października 2019
godz. 18:00 – wernisaż wystawy, Foyer Forum
godz. 18:30 – prezentacja, Sala Forum
wstęp wolny

wystawa czynna do 24 listopada 2019

Wystawa powstała specjalnie na potrzeby naszego festiwalu.
Zdjęcia (m.in. portrety), które zobaczymy, powstały podczas wyjazdów Krzysztofa do Tajlandii, do której co roku ucieka przed zimą.
Część wystawy to próba przyjrzenia się mieszkańcom Bangkoku i ich stylowi życia – codziennym czynnościom, sposobom zarabiania pieniędzy czy zwykłemu relaksowi. Mieszkańcy stolicy Tajlandii są uroczymi ludźmi, którzy na pierwszy rzut oka wydają się szczęśliwi i uśmiechnięci, chętnie pozują do zdjęć. Nic nie wskazuje na to, że pod powierzchnią może czaić się coś, czego na co dzień turyści nie widzą. Do tego podziemnego świata zabierze nas druga część wystawy…

Po wernisażu zapraszamy na prezentację, która będzie swego rodzaju dopełnieniem wystawy.

Krzysztof Gajewski (ur. 1976) – autor wystaw, publikacji, filmów, teledysków, grafik, niezliczonych interakcji z ludźmi i nie tylko.
Absolwent Warszawskiej Szkoły Fotografii oraz szkoły graficznej Collage.
Na co dzień współpracuje z artystami i największymi instytucjami kultury w Polsce i na świecie.
Zaangażowany w tematy wolnościowe, społeczne i kulturowe. Wywodzi się z ulicznego undergroundu, przez co jego spojrzenie na świat ma specyficzny styl i cierpki posmak prawdziwego życia. W swoich pracach stara się odnaleźć przede wszystkim człowieka i ślady jego działalności.

9. Festiwal Kultur i Podróży Ciekawi Świata

Galeria

gajewski (1) gajewski (2) gajewski (3) gajewski (4) gajewski (5) gajewski (6) gajewski (7) gajewski (8) gajewski (9) gajewski (10) gajewski (11) gajewski (12) gajewski (13) gajewski (14) gajewski (15) gajewski (16) gajewski (17) gajewski (18)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury