Mirosław Pieślak: Projekt “Plaża”

Zapraszamy na wystawę

Mirosław Pieślak: Projekt “Plaża”

18 czerwca – 31 lipca 2021
plac przy BOK, ul. Legionowa 5

oraz spotkanie z autorem

18 czerwca 2021, godz. 19.00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Prowadzenie spotkania: dr Maciej Białous

Przypominamy, że obowiązuje zakrywanie ust i nosa przy użyciu maseczki.
wytyczne dla KLUBU FAMA
oświadczenie uczestnika wydarzenia w Klubie Fama

Projekt “Plaża” tworzony od ponad trzech lat ukazuje plażowiczów, ich zachowania, zwyczaje, plażową modę, której się poddają oraz wszystko to, co jest związane z tzw. “plażowym folklorem” występującym nad polskim morzem. Tłem projektu jest pojęcie tzw. “parawaningu”, zjawiska, które wykształciło się w ostatnich latach w nadbałtyckich kurortach. Polega ono na odgrodzeniu się plażowiczów od siebie kolorowymi parawanami.
Parawaning na tę skalę, jaka występuje w Polsce znalazł swoje uzasadnienie nawet w ujęciu socjologicznym. Postawiono tezę, iż wynika on z naszej narodowej mentalności, społecznego braku zaufania i wyobcowania i to dlatego odgradzamy się od siebie.
Plaża mieniąca się tysiącami kolorów blednie z końcem sierpnia każdego roku, kiedy kończą się wakacje, a nadmorskie kurorty pustoszeją.


Mirosław Pieślak –
ekonomista z wykształcenia, fotoreporter freelancer pracujący w zawodzie ponad 15 lat. Pochodzący z Olsztyna, rodzinnie związany z Trójmiastem. Tata Wojtka i Matyldy.

Galeria

_MPF6936 edit_m_pawlukieiwcz_Projekt_Plaza_small _MPF6933 edit_m_pawlukieiwcz_Projekt_Plaza_small _MPF6910 edit_m_pawlukieiwcz_Projekt_Plaza_small _MPF6907 edit_m_pawlukieiwcz_Projekt_Plaza_small _MPF6898 edit_m_pawlukieiwcz_Projekt_Plaza_small _MPF6881 edit_m_pawlukieiwcz_Projekt_Plaza_small _MPF6871 edit_m_pawlukieiwcz_Projekt_Plaza_small _MPF6855 edit_m_pawlukieiwcz_Projekt_Plaza_small _MPF6842 edit_m_pawlukieiwcz_Projekt_Plaza_small _MPF6827 edit_m_pawlukieiwcz_Projekt_Plaza_small _MPF6820 edit_m_pawlukieiwcz_Projekt_Plaza_small _MPF6815 edit_m_pawlukieiwcz_Projekt_Plaza_small PROJEKT PLAZA – dokumentacja (1) PROJEKT PLAZA – dokumentacja (2) PROJEKT PLAZA – dokumentacja (3) PROJEKT PLAZA – dokumentacja (4)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury