NHEF – pokaz dla nauczycieli: Królowa Hiszpanii

W ramach filmowej promocji projektu NHEF zapraszamy na projekcję komediodramatu w stylu retro z Penelope Cruz – Królowa Hiszpanii

Spotkanie wraz z prelekcją oraz prezentacją, a także poczęstunkiem odbędzie się

21 czerwca (środa)  o godz. 15.00 w białostockim kinie Forum

Wstęp bezpłatny

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 20 czerwca poprzez wysłanie e-maila o tytule „specjalne spotkanie” na adres dkf@bok.bialystok.pl

W treści e-maila prosimy o podanie danych: imię, nazwisko, przedmiot nauczania, nazwa szkoły

O projekcie:

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. NHEF to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN.

Edukacja filmowa to projekt, który realizujemy od lat.Cykliczne spotkania NHEF to projekcje wyjątkowych filmów, które omawiamy podczas prelekcji i prezentacji multimedialnych. Filmy omawiamy również w materiałach dydaktycznych dla nauczycieli, proponujemy oparte na tematach i wątkach z filmów scenariusze lekcji.

Każdy film, który wchodzi do programu, jest opisany w analizie psychologicznej, z której mogą korzystać rodzice i pedagodzy,  wskazujemy również związek tematów poruszanych w filmach z podstawą programową. W edycji 2017/2018 cykle filmowe dostosowane są do wchodzącej w życie reformy edukacji – do programu skierowanego do szkół gimnazjalnych włączone zostały nowe klasy 7.

Jak to działa?

Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli znajdują się w wysyłanym na początku września katalogu, oraz na naszej stronie internetowej) i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina Forum w Białymstoku na film. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu lub spotkanie z gościem. Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów etc.) do wykorzystania zarówno podczas zajęć szkolnych jak i przy rodzinnych dyskusjach filmowych w domu. Po seansie najmłodsi uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach lub konkursach plastycznych, natomiast starsi – w dyskusjach dla chętnych.

Dlaczego warto?

Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową i posiada rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2017/2018


BOK Białostocki Ośrodek Kultury