Włodzimierz Nahorny: Jego portret / koncert ODWOŁANY

Szanowni Państwo, koncert “Jego portret” Włodzimierza Nahornego został odwołany. O nowym terminie wydarzenia poinformujemy wkrótce!
W sprawie zwrotu biletów prosimy o kontakt z kasą kina Forum (tel. 85 746 13 20).

——————————————————————————————————–

Zapraszamy na wyjątkowy koncert z cyklu Jazz na BOK-u!

Włodzimierz Nahorny: Jego portret

24 marca 2022, godz. 19:30
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 90 zł (przedsprzedaż), 100 zł (w dniu koncertu) – w kasach Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Koncert „Jego portret” jest uhonorowaniem pracy Włodzimierza Nahornego, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków i kompozytorów. Tytuł tego przedsięwzięcia to oczywiście przywołanie utworu Włodzimierza Nahornego, który stał się standardem polskiej muzyki rozrywkowej. „Jego portret”, do którego słowa napisał Jonasz Kofta, na przestrzeni lat doczekał się setek interpretacji. Warto zaznaczyć, że w 2022 roku ta wyjątkowa kompozycja świętuje swoje 50. urodziny!

Włodzimierz Nahorny (ur. 1941) – pianista, saksofonista, kompozytor i aranżer, znakomity pedagog. W swoim dorobku kompozytorskim ma zarówno ambitne jazzowe produkcje, jak i przeboje muzyki popularnej. Nahorny to multiinstrumentalista, odnajdujący się właściwie we wszystkich gatunkach muzycznych. Artysta jest kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej. Przez krytyków nazywany bywa Chopinem jazzu. Jego muzyka to poezja, a jego życiorys i dokonania to niemal cała historia polskiego jazzu.

Podczas koncertu zabrzmią najważniejsze utwory kompozytora, które Włodzimierz Nahorny wykona w towarzystwie Nuli Stankiewicz (śpiew), Janusza Strobla (gitara), Pawła Pańty (kontrabas) i Cezarego Konrada (perkusja).

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury