Alicja – spektakl plenerowy

Spektakl Teatru Fuzja

Każdy widz – i duży i mały – znajdzie tu coś dla siebie! W surrealistyczny świat Alicji wprowadzi nas gang rowerowych królików, wyjątkowe machiny, postaci jak ze snu z podświetlanymi abażurami nad głową, monstrualne grzyby oraz niesamowita muzyka. Historia Alicji okraszona jest ogromnym poczuciem humoru i wyobraźnią, a aktorzy przenoszą widzów w nieznany, dziwny i ciekawy świat.

Paradoksem czystego stawania się, zdolnego do wymknięcia się teraźniejszości, jest nieskończona tożsamość. Nieskończona tożsamość dwóch jednoczesnych kierunków i sensów: przyszłości i przeszłości, wczoraj i nazajutrz, mniej i więcej, aktywności i bierności, przyczyny i skutku. Przekroczenie rośnięcia i zmniejszania się… w którą stronę?!… W rzeczywistości eliksir działa w obie strony jednocześnie.

A poza tym, to Alicja jak zawsze goni króliczka. Oj! tych króliczków jest jakoś więcej…

Teatr Fuzja jest poznańskim teatrem alternatywnym, który rozpoczął działalność w 2006 r. Liderami i założycielami teatru są reżyserzy i aktorzy – Anna i Tomasz Rozmianiec. Fuzja ruchu, dźwięku, obrazu, rytmu i słowa to język teatru, w którym zespół realizuje się najpełniej. W repertuarze teatru znajdują się zarówno spektakle grane w zamkniętych przestrzeniach, jak i przedstawienia plenerowe oparte na najistotniejszych dla twórców środkach wyrazu – obrazie i ruchu.

Reżyseria: Anna i Tomasz Rozmianiec; muzyka: Sosen; scenariusz, scenografia: zespół

Galeria

Alicja

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury