Ambasada – spektakl

Spektakl Teatru Usta Usta

Kiedy codzienne życie się komplikuje, a w sercu kołacze tęsknota za lepszym światem, przyjmij zaproszenie Ambasady. Zagadkowa placówka dyplomatyczna daje szansę zdobycia azylu tym, którzy czują się zagrożeni i chcą zostawić za sobą dotychczasowe udręki. Jej mieszkańcy mają zapewnione schronienie, spokój, bezpieczeństwo, izolację. To jedyna okazja na ostateczną ucieczkę od wszystkiego.
Ambasada ma charakter tajny i wyjątkowy – istnieje poza dniem, poza realną rzeczywistością, poza teatrem nawet. Aby do niej dotrzeć, należy najpierw w wirtualnej przestrzeni odnaleźć stronę www.ustausta.pl/ambasada i skrupulatnie wypełnić zamieszczony tam formularz. Prawdomówność bezwzględnie wskazana! Spektakl zaczyna się po zalogowaniu na podanej stronie!

„To spektakl totalny, monstrualny, gigantyczny – który w finale sprowadza widza do jednej, czystej myśli: żeby już wyjść na wolność. Do rzeczywistości.” – Ewa Obrębowska-Piasecka, „Gazeta Wyborcza – Poznań”

„Kafkowski thriller o szukaniu azylu poza granicami opresyjnej rzeczywistości. Upodabnia widzów do milionów emigrantów na świecie, którzy uciekają przed wojną, głodem, ale i osobistym nieszczęściem. Klucz do wolności ukryty jest w Internecie – trzeba wypełnić wniosek, taki jak o wizę. Spowiadamy się z najintymniejszych tajemnic – składamy donos na samego siebie”. – Jacek Cieślak, „Rzeczpospolita”

Teatr Usta Usta istnieje od 2000 roku. Jego projekty to zwykle eksperymenty związane z sytuacją oraz przestrzenią działania teatralnego (site-specific). Jednym ze znaków rozpoznawczych i atutów poznańskiej grupy, jest „wrażliwość miejsca” – brak stałej siedziby stał się impulsem do oswajania na potrzeby teatru niecodziennych przestrzeni miejskich (piwnic, podziemnych parkingów, ulic, a nawet przestrzeni wirtualnej). Spektakle wymagają od widza aktywności, rozwój scenicznych wydarzeń to wypadkowa działań aktorów oraz decyzji podejmowanych na bieżąco przez publiczność.

Spektakl interaktywny w formie labiryntu: 20 spektakli; początek pierwszego o godz. 18.00, ostatniego – ok. godz. 21.40

Scenariusz: Wojciech Wiński, Ewa Kaczmarek, Kamil Macejko; reżyseria: Wojciech Wiński; kostiumy: Ilona Binarsch; muzyka: SNOWMAN; obsada: Ewa Kaczmarek, Marta Marchow, Marianna Piskorz, Roman Andrzejewski, Krzysztof Blok, Paweł Jerzy Bocian, Grzegorz Ciemnoczołowski, Kuba Kapral, Wojciech Luchowski, Łukasz Muciok, Remigiusz Najewski, Michał Paszkowski, Łukasz Pawłowski, Mikołaj Podworny, Jakub Szkoski, Artur Śledzianowski, Maciej Włodarczyk, Dariusz Zakrzewski

Galeria

Fot. Marta Bruszewska

Fot. Marta Bruszewska


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury