Argentyna konno

ARGENTYNA KONNO

Monika Filipiuk-Obałek i Marcin Obałek

FORUM, 14.12.2010, godz. 18.00

Konno Dookoła Świata – Etap pierwszy 2010
Czteroletni projekt zakłada przemierzenie na końskim grzbiecie czterech kontynentów. Wyprawę rozpoczęliśmy wraz z Nowym Rokiem 2010 w Argentynie. Pokonaliśmy ponad 700 km – bezdrożami, górskimi przełęczami, przeprawiając się przez liczne strumienie, półpustynne płaskowyże i kręte serpentyny andyjskich szlaków, w upale, deszczu i kurzu szutrowych dróg. Z trzema końmi i psem przeżyliśmy mnóstwo przygód, spotkaliśmy ciekawych ludzi, różnorodne zwierzęta i zobaczyliśmy rzeczy, które umykają przeciętnemu turyście oglądającemu krajobrazy przez okno samochodu. Nie jest to jednak opowieść o koniach, ale o naszym odkrywaniu Argentyny na nowo oraz spojrzeniu na kraj, ludzi, kulturę i przyrodę z zupełnie innej perspektywy.

Monika Filipiuk-Obałek
Absolwentka Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zawodowo fotograf, dziennikarz telewizyjny i prasowy, pilot wycieczek; ponadto instruktor jazdy konnej, sędzia WKKW, uczestnik wielu rajdów konnych oraz zawodów jeżdzieckich. Zakochana w koniach arabskich i podróżach – głównie po Ameryce Południowej i Azji; w wolnym czasie dosiada swą narwistą, acz wielce urodziwą klacz Filomenę, przemierzając z dala od cywilizacji polskie bezdroża…

Marcin Obałek
Tramp, pilot wycieczek, obrońca przyrody, przewodniczący Stowarzyszenia Czysty Świat oraz członek zarządu Fundacion Mundo Puro w Boliwii. Pomysłodawca Traktoriady – Wyprawy Ursusem Dookoła Świata realizowanej od 2001 roku – nominowanej w 2008 roku do prestiżowej nagrody National Geographic – Travellery. Organizator Polskiej Ekspedycji Amazońskiej – realizowanych od 2004 roku wypraw archeologicznych w nieznane regiony Tropikalnych Lasów Deszczowych Boliwii.
W wolnym czasie fotograf i sternik dłubanki na Rio Beni.

klub_globtr

Galeria

05_IMG_9713 67 107 IMG_1044_gauchos_palmasola_kopia

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury