Plemię

Działający przy Białostockim Ośrodku Kultury Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu “PLEMIĘ” – niesamowity ukraiński dramat, który w całości rozgrywa się bez jednego słyszanego słowa!

11 marca 2015 o godz. 18.00, kino Forum
bilet: 11 zł
Prelekcja przed i dyskusja po filmie – Maciej Białous

Plemię / Plemya /The Tribe reż. Myroslav Slaboshpytskiy
Historia opowiedziana obrazem i językiem migowym, bez napisów czy lektora. Głuchy Sergey zaczyna naukę w szkole dla głuchoniemych. Na własnej skórze doświadcza brutalnych zasad, jakie rządzą w nowym miejscu. Przemoc, bezwzględność, napady, prostytucja – tak wygląda szkolna codzienność. Aby zostać przyjętym do plemienia i znaleźć się w ścisłej hierarchii, trzeba spełnić odpowiednie warunki. Biorąc udział w kilku udanych kradzieżach, Sergey zapracowuje na nową, lepszą pozycję. Awansuje i zostaje alfonsem. Ma teraz pod opieką dwie dziewczyny, obsługujące nocą kierowców ciężarówek. Zakochuje się w jednej z nich, która jest także dziewczyną szefa. Zaczną się potajemnie spotykać i wkrótce zostaną kochankami. To złamie wszystkie zasady i postawi ich w sytuacji bez wyjścia. Brutalny świat zderzony z ciszą i pięknem języka migowego.
Film “Plemię” otrzymał w Cannes w sekcji Tydzień Krytyki trzy nagrody, w tym najważniejszą The Nespresso Grand Prize.

Myroslav Slaboshpytskiy
Reżyser i scenarzysta ukraiński. Urodził się w 1974 roku w Kijowie. Ukończył Narodowy Uniwersytet Sztuk Dramatycznych im. Karpenko-Karyi w Kijowie. Pracował w wytwórniach filmowych w Kijowie i Sankt Petersburgu. Jego krótkie filmy “Diagnosis” i “Deafness” były nominowane do nagrody Złotego Niedźwiedzia na Berlinale (2009, 2010). W 2012 roku zdobył nagrodę Srebrnego Lamparta na festiwalu w Locarno za film krótkometrażowy “Nuclear Waste”. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. “Plemya”, jego debiut pełnometrażowy, miał premierę na festiwalu w Cannes ’14 w sekcji Semaine de la critique, gdzie otrzymał trzy nagrody, w tym Nagrodę Główną.

Po filmie przeniesiemy się do kącika kawiarnianego w foyer kina Forum, gdzie kosztując wybornej herbaty i kawy będziemy prowadzić dyskusję o obejrzanym filmie.
Specjalny wybór herbat na spotkania DKF dostarczy nam sklep Kawa-herbata, znajdujący się w C.H.Park w Białymstoku, lok. 115.
Więcej, pachnących doskonałą kawą i herbatą, informacji znajdziecie tutaj: www.kawa-herbata.com.pl

KAWA_HERBATA

Galeria

PLEMIE_2 PLEMIE_3 PLEMIE_1

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury