Ja nie wracam

Działający przy Białostockim Ośrodku Kultury Dyskusyjny Klub Filmowy “GAG” zaprasza 8 października 2014 o godz. 18.30 do kina Forum na pokaz przejmującego dramatu Ilmara Raaga JA NIE WRACAM.

Prelekcja przed i dyskusja po filmie – Tomasz Adamski.
Bilet: 11 zł

JA NIE WRACAM / I WON’T COME BACK/YA NE VERNUS (2014)
Czas: 110′
reż.: Ilmar Raag
obsada: Polina Pushkaruk, Vika Lobacheva, Andrey Astrakhantsev, Sergey Yatsenyuk

Najnowsze dzieło Ilmara Raaga (twórca nominowanego do Oscara filmu “Nasza klasa”) jest dużą, międzynarodową produkcją, sygnowaną przez producentów z Finlandii, Białorusi, Rosji, Kazachstanu i Estonii.

Młoda kobieta, która wychowywała się w sierocińcu, pragnie być kochana. Jej nastoletni wygląd pomaga jej w ukryciu się w domu dziecka, po tym jak zostaje fałszywie oskarżona o popełnienie przestępstwa. W domu dziecka poznaje Kristinę, z którą udaje się w długą podróż autostopem po rozległej Rosji. „Ja nie wracam” to opowieść o poszukiwaniu szczerej przyjaźni i wzajemnej akceptacji w świecie, który nie jest na to gotowy.

Film estońskiego reżysera Ilmara Raaga. Od głośnej „Naszej klasy” (2007) znajduje się on na fali wznoszącej, co potwierdza kolejnymi tytułami: „Estonka w Paryżu” (2012), „Kertu. Miłość jest ślepa” (2013). Jego najnowsze dzieło „Ja nie wracam” (2014), to zarazem najlepsze osiągnięcie w dorobku reżysera. Film otrzymał Nagrodę Nora Ephron na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tribece’2014.

Galeria

Ja nie wracam DKF Ja nie wracam DKF2

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury