Egzorcysta

W ramach Klasyki Kina zapraszamy na najlepszy horror wszechczasów!

EGZORCYSTA

21.01.2015, godz. 19.30, kino Forum
bilety: 10 zł (normalny), 7 zł (ulgowy)

Prelekcję przed filmem wygłosi Anna Tatarska – dziennikarka filmowa pisząca dla polskich i amerykańskich mediów, współpracująca z wieloma redakcjami, współprowadząca program “W kontrze z Raczkiem” i autorka bloga filmowego Sweet Rush (http://sweet-rush.tumblr.com/).

Wydarzenie na FB

Egzorcysta2

Egzorcysta / The Exorcist
USA 1973, 122’
reż. William Friedkin
obsada: Ellen Burstyn, Max von Sydow, Lee J. Cobb, Linda Blair

„Egzorcysta”, nominowany do Oscara w dziesięciu kategoriach, w tym do najważniejszej – za najlepszy film – od momentu wejścia na ekrany w 1973 roku był sukcesem frekwencyjnym, ale jednocześnie wzbudzał kontrowersje. Jest to opowiedziana w realistyczny sposób opowieść o niewinnym dziecku nawiedzonym przez tajemniczego ducha. Matka dziewczynki, zdeterminowana, by uratować ją z mocy demona, zwraca się o pomoc do dwóch księży, przepełnionego wątpliwościami Karrasa, oraz ojca Merrina, o wierze niewzruszonej jak skała. Najlepszy horror wszechczasów nadal przeraża jak żaden inny.

Galeria

Egzorcysta egzorcysta_plakat EGZORCYSTA – 21 stycznia 2015_01 EGZORCYSTA – 21 stycznia 2015_02 EGZORCYSTA – 21 stycznia 2015_03 EGZORCYSTA – 21 stycznia 2015_04

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury