Jazzombie “Erotyki”

W 2014 roku dwa kultowe zespoły PINK FREUD i LAO CHE zagrały wspólną trasę koncertową w Polsce. W wyniku tego spotkania powstał dziesięcioosobowy zespół JAZZOMBIE. Latem ubiegłego roku zespół nagrał swoją debiutancką płytę.

Premiera krążka “Erotyki” lada dzień, a sam tytuł doskonale koresponduje z zawartością tekstową wydawnictwa. Jazzombie postanowili bowiem wykorzystać twórczość Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima, Emila Zegadłowicza, Jana Brzechwy, a wspólnym mianownikiem całości jest zabarwienie erotyczne owych liryków. Do tego muzyka, która wciąga i elektryzuje, w której słychać wpływy starego funka, hip hopu, jazzu czy też afro beatu. Podczas koncertu zespół JAZZOMBIE będzie promował swoją debiutancką płytę.

Skład zespołu:
Adaś Milwiw – Baron – trąbka, klawisze, wokal
Denat – sampler, wokal
Dimon – wokal, bębny
Karol Gola – saksofon barytonowy
Maciek – instrumenty perkusyjne, sampler, wokal
Rafał Klimczuk – bębny
Rysiek – bas, wokal
Spięty – wokal
Wieża – klawisze, wokal
Wojtek Mazolewski – bas, gitara, ukulele,wokal

O zespole napisali:

“Takiego muzycznego połączenia jeszcze nie było” Przemysław Gulda / Gazeta.pl

„Zamysłem tej trasy jest energia, improwizacja i solidna dawka szaleństwa serwowana ze sceny przez obie grupy.” CDN / Oskar Małys

„Ciężko opisać to, co się stało po wyjściu na scenę gwoździa programu. Miazga? Muzyczna Masakra? Dźwięczny orgazm? Chciałbym wiedzieć jak można nazwać takie zjawisko.” Lupus Unleashed Blog

„Najlepsze jednak było to, że muzycy bawili się na scenie w najlepsze, wpuszczając w występ masę improwizacji i wolności. (…) słuchając Jazzombie można było kompletnie się wyluzować, śmiać do oporu, odpłynąć w szalonym tańcu lub tracić oddech wrzeszcząc pod sufit. Jeśli takie są efekty wspólnego koncertowania, to aż chce się krzyczeć – więcej, więcej takich kombinacji!”
5kilokultury.pl / Alicja Cieloch

“7 marca 2014 roku w gdyńskim Uchu byliśmy świadkami narodzin nowej świeckiej tradycji: Jazzombie” Toksyna.fm

Galeria

Jazzombie – foto Paweł  Jóżwiak 13 Jazzombie – foto Paweł  Jóżwiak 17

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury