KAUKAZ – świat wschodnich szejków i zachodnich księżniczek

Kaukaz to wspaniała kraina rozciągająca się za naszą wschodnią granicą. Przepiękne górskie krajobrazy oddzielające wschodnią Azję i zachodnią Europę. Mieszanka wielu kultur i języków, religii i grup etnicznych. Największą wartością jest honor a dobro rodziny stawiane jest ponad wszystko. Zachodnie księżniczki i wschodni szejkowie; miłość, porwania i wojenne historie. Wszystko to zasłyszane przy ormiańskich szaszłykach i gruzińskim winie. Ropa naftowa oraz łzy matek opłakujących utracone dzieci – kaukaz to kraina przepełniona emocjami takimi jak nasze życie – miłością, wolnością, bólem i strachem, ale i nadzieją na lepsze jutro.

„Przepiękne krajobrazy, gruzińskie wino, Stalinowskie tradycje, płonąca ziemia Azerbejdżanu, Ormiańskie szaszłyki i łzy matek Kaukazu”

Zbyszek Pawlak

Laureat nagrody publiczności na I Podlaskim Festiwalu Kultur i Podróży TOTUTOTAM 2011. Od 20 lat dociera do miejsc na terenie byłego Związku Radzieckiego, takich jak Kaukaz i Afganistan, gdzie zajmuje się strategiami rozwoju oraz coachingiem. Przez ponad 10 lat mieszkał w Środkowej Azji, biorąc udział w licznych projektach edukacyjnych i humanitarnych. Zafascynowany jest Ludźmi Wschodu, ich życiem oraz kulturą. W Drodze najważniejsze są dla niego Relacje. Historie usłyszane od przyjaciół – mieszkańców Jedwabnego Szlaku, stara się w przystępny sposób opowiedzieć słuchaczom Zachodniego Świata.

Galeria

545_kaukaz 8334__kaukaz

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury